Krimi

Mladík chtěl předjet kolonu aut, zemřel po čelní srážce s kamionem

Tragická nehoda, při níž zahynul mladý řidič, se stala v úterý odpoledne na silnici mezi Jestřebím a Zahrádkami na Českolipsku nedaleko Máchova jezera. Podle policistů mladík zahynul, když se pokoušel předjet kolonu.

Nehoda se stala v půl třetí odpoledne. "Mladý řidič osobního auta projížděl ve směru od Zahrádek na Jestřebí, na rovném úseku chtěl předjet kolonu stojících vozidel," popsala pro TN.cz policejní mluvčí Ivana Baláková.

Jenže podle ní šofér manévr nezvládl a vzápětí se v protisměru čelně srazil s projíždějícím nákladním autem a zahynul. V osobáku cestoval sám.

Související obsah

"Doprava na místě je komplikovaná i tak, probíhají zde stavební práce. Místo bude uzavřené pro nákladní dopravu nejméně ještě tři hodiny, řidičům osobáků doporučujeme úsek objet přes Doksy," nabádala po 15. hodině Baláková.

Hasiči na twitteru informovali, že srážka byla ještě rozsáhlejší a kromě náklaďáku se do ní zapletla hned tři osobní auta. "Situace je navíc komplikována autobusem, který uvízl napříč přes silnici. Komunikace je zcela uzavřena," napsali těsně před 15:30.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz