Zahraničí

Zemřel bubeník legendárních Rolling Stones Charlie Watts, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel bubeník legendární britské rockové skupiny Rolling Stones. Smutná zpráva přišla v úterý odpoledne jen pár týdnů poté, co Watts zrušil svou účast na americkém turné.

Bubeník britské kapely Rolling Stones zemřel. Charliemu Wattsovi bylo 80 let. Informaci v úterý odpoledne sdělil hudebníkův publicista Bernard Doherty.

"S velkým zármutkem oznamujeme úmrtí Charlieho Wattse. Dnes pokojně zemřel v londýnské nemocnici, obklopený rodinou. Byl milovaným manželem, otcem, dědečkem, členem Rolling Stones a také jedním z nejlepších bubeníků své generace," uvedl pro agenturu PA Media muzikantův publicista Bernard Doherty.

Hold se zesnulému bubeníkovi rozhodlo vzdát i mnoho jeho neméně slavných kolegů z branže. Mezi kondolujícími jsou například bývalí členové Beatles Paul McCartney a Ringo Starr.

"Bůh žehnej Charliemu Wattsovi. Budeš nám všem chybět, kámo. Ať je láska a mír s tvojí rodinou," napsal na Twitteru Ringo Starr.

Paul McCartney svému kamarádovi dokonce věnoval video: "Je hrozně smtné slyšet o Charlieho skonu. Byl to moc milý chlapík. Věděl jsem, že je nemocný, ale netušil jsem, že až takhle moc. Myslím na jeho rodinu a děti, a také na Rolling Stones, pro které to musí být ohromná rána. Charlie byl jejich oporou."

Na Charlieho Wattse si ale vzpomněl i Elton John: "Dnes je velmi smutný den. Charlie byl bubeník s velkým B. Měl neuvěřitelný styl a vždy byl skvělým společníkem. Upřímnou soustrast Shirley, Seraphině a Charlottě. A, samozřejmě, Rolling Stones."

Smutnou zprávu potvrdila také kapela Rolling Stones. Přímo na svém oficiálním twitterovém účtu sdílela původní prohlášení Wattsova mluvčího.

Před pár týdny bubeník oznámil, že se ze zdravotních důvodů nezúčastní americké části turné kapely. Byl totiž po blíže nespecifikované operaci. Ta podle Wattsových slov prý byla úspěšná, ale potřeboval jen více času na odpočinek a zotavení. 

Související obsah

Členem Rolling Stones byl Charlie Watts od roku 1963, tedy více než 50 let. Nejdříve angažmá v kapele přijmout nechtěl, po opakovaných nabídkách ale se členství nakonec souhlasil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz