Domácí

Policie hledá seniorku (78) z Třebíče. Do akce se zapojil vrtulník i potápěči

Policie hledá seniorku (78) z Třebíče. Do akce se zapojil vrtulník i potápěči
Zdroj: Policie ČR / Profimedia.cz

Policisté na Třebíčsku už od pondělí pátrají po 78leté Marii Spilkové. Ta odešla na začátku týdne ze svého domu a od té doby o sobě nedala nikomu vědět. Žena u sebe nemá ani telefon.

Pohřešovaná odešla v pondělí ze svého domu v Třebíči-Borovině. Policisty poté večer informoval příbuzný ženy, že ji při návštěvě nikde nemohl najít.


"V pondělí zhruba kolem 15. hodiny byla žena spatřena v okolí Borovinského rybníka, kam chodívala na procházky,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah


Žena si navíc doma nechala i mobilní telefon. Policie kontaktovala také další příbuzné, sousedy i známé, nikdo o dotyčné však neslyšel. Hlídky prověřily rovněž zdravotnická zařízení, avšak ani to nebylo úspěšné.


Do pátrání, které začalo hned v pondělí, se zapojil také vrtulník. Hledání následně pokračovalo celé úterý, kdy k Borovinskému rybníku dorazili i potápěči.

"V pátraní policisté stále pokračují, kdy se zaměřují na prostor v chatové oblasti Poušov u Třebíče a policejní potápěči pátrají na rybníce u obce Stařec. Jedná se o místa, která mohla žena navštěvovat v rámci procházek,“ doplnila Čírtková.

Související obsah


Hledaná je zhruba 155 centimetrů vysoká, má hubenou postavu, krátké šedé vlasy a zelené oči. Co měla dotyčná při odchodu na sobě, však není jasné.


"Pokud by měl někdo z veřejnosti informace o tom, kde se žena nachází nebo by ji v době od pondělka do současné doby někde potkal, kontaktujte linku 158,“ vyzývá Čírtková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz