Krimi

Mladík měl lidem v Brně hrozit sekyrou, pak se vrhl na strážníky!

Mladík měl lidem v Brně hrozit sekyrou, pak se vrhl na strážníky!
Zdroj: MP Brno

Agresivní mladík ozbrojený sekyrou podle svědků pobíhal v úterý odpoledne ulicemi Brna. Zbraní mával na více místech. Když ho dostihla hlídka strážníků, pokusil se na ni zaútočit. Pak skončil na záchytce.

"Silně rozrušený muž včera odpoledne vytočil linku 156 chvíli poté, co jej na restaurační zahrádce v Jánské ulici obtěžoval neznámý mladý muž. Chtěl po něm údajně peníze, když mu je ale odmítl dát, plivnul na jeho stůl, velmi hrubě ho urážel, a nakonec údajně vytáhl z pouzdra za opaskem desítky centimetrů dlouhou sekyru s velkou čepelí, kterou před ním mával," popsala ve středu mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Volající se před agresorem schoval a ten tak odešel do Poštovské ulice. "Tam ho našli i strážníci, když právě sprostě pokřikoval na zaměstnance místního podniku. Také jemu prý mladý muž hrozil sekyrou. Jeho špatná koordinace a artikulace nasvědčovala tomu, že by mohl být pod vlivem alkoholu nebo drog," doplnila Skřivánková.

Související obsah

Když se strážníci mladíka zeptali, jestli u sebe má sekyru, odpověděl velmi zmateně, zbraň ale hlídka vzápětí objevila pohozenou na ulici. "Když se chtěla hlídka přesvědčit, jestli muž u sebe nemá další zbraně, začal být velmi agresivní a pokusil se na ni zaútočit. Strážníci ho tak s pomocí donucovacích prostředků spoutali. Vzhledem ke své podnapilosti pak zamířil na záchytku," informovala mluvčí.

Státní policisté dospěli k závěru, že mávání sekyrou není trestným činem, oba incidenty tak budou úřady řešit pouze jako přestupek.

Muž se sekyrou vyhrožoval v lednu cestujícím v pražské tramvaji:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz