Krimi

Cizinci měli v metru přepadnout muže. Policie je chytla za dva dny

Pouhé dva dny trvalo kriminalistům z pražské Palmovky objasnění brutálního loupežného přepadení. Stalo se to v metru, dva cizinci tam měli zmlátit a okrást cestujícího a přitom mu několikrát dupnout na hlavu. Teď už jsou za mřížemi.

Oběť si muži měli vyhlédnout v neděli na ulici a pronásledovat ji do vestibulu stanice metra Palmovka, tam podle policie přišel útok. Razantní a brutální. "Muže napadli, srazili na zem a opakovaně mu dupli na hlavu," řekla televizi Nova mluvčí policistů Violeta Siřišťová.

Následovat měla krádež peněženky a rychlé opuštění místa činu. Bezpečnostní kamery se ale ukázaly jako ta nejlepší stopa.

Související obsah

"V úterý si kolegové z cizinecké policie cestou do práce všimli v tramvaji muže, který odpovídal popisu jednoho z podezřelých," uvedla mluvčí. Netrvalo dlouho a v poutech skončil i jeho údajný komplic. Ten se při zadržení snažil bránit, moc šancí ale neměl.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k návrhu na to, aby skončili oba muži ve vazbě. Za loupežné přepadení jim hrozí až deset let vězení. Napadený utrpěl zranění, se kterými musel do nemocnice. Má ale štěstí v neštěstí, nejspíš to neskončí trvalými následky.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz