Krimi

Seník u Frýdku-Místku úplně zničily plameny, škoda je dva miliony!

Osm jednotek hasičů v sobotu pozdě odpoledne a večer bojovaly s rozsáhlým požárem velkého seníku ve Lhotce na Frýdecko-Místecku. Plameny objekt o rozměrech 20 na 60 metrů zcela pohltily. Škoda byla předběžně odhadnuta na dva miliony korun.

Hasiči do boje s ničivým živlem zapojili celkem deset cisteren. "Událost byla na tísňovou linku ohlášena dvanáct minut po osmnácté hodině. K zásahu byly vyslány profesionální hasičské jednotky ze stanic ve Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi pak dobrovolní hasiči z obcí Lhotka, Kozlovice, Frýdlant nad Ostravicí, Ostravice, Metylovice a Palkovice," vypočítal mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Už při příjezdu prvních jednotek na místo byl seník o půdorysu asi dvacet na šedesát metrů celý v plamenech, uvnitř v tu chvíli leželo bezmála 1500 balíků sena uřceného ke krmení.

"Hasiči v první fázi zásahu chránili vodními proudy vedle stojící budovu, postupně k hašení seníku nasadili osm vodních proudů. Na nedalekém rybníce bylo po dohodě s jeho majitelem zřízeno čerpací stanoviště. Odtud jednotky dopravovaly kyvadlově vodu na požářiště cisternami," přiblížil Kozák.

Související obsah

Seno postupně nakladač vyvážel z plápolajícího objektu na sousední louku, kde ho hasiči rozhrabávali a prolévali vodou. Jejich mluvčí před sobotní půlnocí odhadl, že práce na místě budou pokračovat až do nedělního rána.

Vyšetřovatel hasičů stanovil předběžnou škodu na dva miliony korun, příčina vzniku rozsáhlého požáru zatím známá není.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz