Krimi

Seník u Frýdku-Místku úplně zničily plameny, škoda je dva miliony!

Osm jednotek hasičů v sobotu pozdě odpoledne a večer bojovaly s rozsáhlým požárem velkého seníku ve Lhotce na Frýdecko-Místecku. Plameny objekt o rozměrech 20 na 60 metrů zcela pohltily. Škoda byla předběžně odhadnuta na dva miliony korun.

Hasiči do boje s ničivým živlem zapojili celkem deset cisteren. "Událost byla na tísňovou linku ohlášena dvanáct minut po osmnácté hodině. K zásahu byly vyslány profesionální hasičské jednotky ze stanic ve Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi pak dobrovolní hasiči z obcí Lhotka, Kozlovice, Frýdlant nad Ostravicí, Ostravice, Metylovice a Palkovice," vypočítal mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Už při příjezdu prvních jednotek na místo byl seník o půdorysu asi dvacet na šedesát metrů celý v plamenech, uvnitř v tu chvíli leželo bezmála 1500 balíků sena uřceného ke krmení.

"Hasiči v první fázi zásahu chránili vodními proudy vedle stojící budovu, postupně k hašení seníku nasadili osm vodních proudů. Na nedalekém rybníce bylo po dohodě s jeho majitelem zřízeno čerpací stanoviště. Odtud jednotky dopravovaly kyvadlově vodu na požářiště cisternami," přiblížil Kozák.

Související obsah

Seno postupně nakladač vyvážel z plápolajícího objektu na sousední louku, kde ho hasiči rozhrabávali a prolévali vodou. Jejich mluvčí před sobotní půlnocí odhadl, že práce na místě budou pokračovat až do nedělního rána.

Vyšetřovatel hasičů stanovil předběžnou škodu na dva miliony korun, příčina vzniku rozsáhlého požáru zatím známá není.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz