Zajímavosti

Místo truchlení kradla žena z rakví šperky, doma měla hromadu parte!

Místo truchlení kradla žena z rakví šperky, doma měla hromadu parte!
Zdroj: Thinkstockphotos

Hodně netradiční případ krádeží přistál na stole policistům na severu Francie. Před pár dny totiž dopadli starší ženu, která si "přivydělávala" tím, že chodila truchlit do pohřebního ústavu, kde okrádala nebožtíky v otevřených rakvích.

Když příbuzní jedné zesnulé spatřili v pohřebním ústavu neznámou ženu, nijak zvlášť je to neznepokojilo. Tím spíš, že jim šedesátnice vyprávěla, že byla nebožka její dobrá kamarádka a přišla proto, aby se s ní naposledy rozloučila, popisuje začátek neobvyklého příběhu britská BBC.

Jenže o rozloučení evidentně nešlo – když se totiž později příbuzní zesnulé ženy vrátili, zjistili, že zmizely její šperky – náhrdelník, prsten i náušnice, informovala francouzská média.

Související obsah

Pozůstalí zalarmovali policisty, kteří velmi rychle identifikovali podezřelou – ženu, která poblíž pohřebního ústavu bydlí ve městě Liévin. Policisté ji zatkli, ukradené šperky u ní objevili. Ale to byl teprve začátek.

Záhy ji totiž spojili s další krádeží v tom samém pohřebním ústavu, kdy jinému nebožtíkovi zmizela peněženka. Obě krádeže navíc falešná truchlící stihla v jeden den – v úterý 24. srpna. Při domovní prohlídce také strážci zákona objevili hromadu aktuálních smutečních oznámení a přístupové kódy do místností, v níž rakve s nebožtíky stojí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz