Zahraničí

Královna Alžběta čelí vážnému nařčení. Na svědomí ho má Meghan

Královna Alžběta čelí vážnému nařčení. Na svědomí ho má Meghan
Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. ignoruje obvinění z rasismu uvnitř rodiny. Tvrdí to královští experti, kteří se věnují životům prince Harryho a vévodkyně Meghan. Právě ta si na jaře v rozhovoru s Oprah Winfreyovou stěžovala, že musela slýchat narážky kvůli barvě kůže syna Archieho.

Od třaskavého interview uplynul už téměř půlrok, královská rodina ale zatím z osočení z rasistického chování některých členů nevyvodila žádné důsledky. Královna Alžběta II. přitom slíbila, že nechá prošetřit, co musela Meghan Markleová podle svých slov kvůli svému původu snášet.

Vévodkyně řekla Oprah Winfreyové, že někteří vysoce postavení šlechticové měli obavy, jakou barvu pleti bude mít její syn Archie. Buckinghamský palác se však obrnil hradbou mlčení a o průběhu královnina vyšetřování nic nezveřejnil.

Neuniklo to pozornosti královských expertů Omida Scobieho a Carolyn Durandové, kteří napsali knihu Cesta za svobodou o odchodu Meghan a prince Harryho z rodiny.

Související obsah

Jak informoval portál Geo News, do nového vydání dopsali, že se Alžběta údajný rasismus snaží zamést pod koberec. "Dvojici samozřejmě neuniklo, že královna vedle slibu o prošetření také řekla, že některé vzpomínky se mohou lišit. A už vůbec je nepřekvapilo, že se kvůli obvinění ve skutečnosti nic nestalo," uvádí Scobie a Durandová.

Meghan po rozhovoru čelila mnohdy drsným útokům. Někteří lidé si myslí, že si rasistické chování příbuzných vymyslela. Má ale i velké množství zastánců, podle kterých by měli dotyční nést následky.

Kontroverzní pár sice neřekl, kdo přesně rasistické poznámky pronášel, ubezpečil ale, že nešlo o královnu ani prince Philipa. Manžel vladařky, jenž letos v dubnu zemřel, byl známý svou prostořekostí.

Harry přirovnal Meghan k lady Dianě. Vévodkyni šlo prý o život:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz