Naše Česko

Zemědělské muzeum shání exponáty od lidí, bude mít novou budovu

V Českých Budějovicích vznikne nová budova Národního zemědělského muzea. Jeho součástí bude i expozice staré zemědělské techniky. A právě proto muzeum žádá její majitele, jestli by ji nechtěli nabídnout k vystavení. Výzva trvá do konce roku.

Pokud máte ve sklepě, na půdě nebo ve stodole starou historickou zemědělskou techniku nebo náčiní, které už nepoužíváte, tak zbystřete. Národní zemědělské muzeum vyhlásilo sbírku těchto strojů.

Muzeum má zájem hlavně o staré traktory, parní a secí stroje, mlátičky, oradla a další podobnou historickou techniku. Dále také o menší staré řemeslné náčiní nebo rybářské sítě a pruty. Sbírka probíhá do konce letošního roku, stroje je potřeba nejprve nafotit a snímky muzeu zaslat.

Související obsah

Historická technika se stane součástí expozice nové budovy národního zemědělského muzea v Českých Budějovicích. Jeho stavba začne v příštím roce. Na výstavišti vzniknou dva nové pavilony zaměřené na vodu a zemi.

Součástí bude i kavárna, střešní terasa nebo prostor pro rodiče s dětmi. Mezi pavilony budou také rybníky, kolem kterých má vést naučná stezka. Interaktivní muzeum bude otevřené celoročně. Stavba za necelou půlmiliardu korun by měla být dokončena za čtyři roky.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Píše se na Deník.cz