Domácí

Aktivisté se přivázali k bráně jatek Agrofertu. Zasahovali těžkooděnci

U drůbežárny v Mirovicích na Písecku, která patří do koncernu Agrofertu, od úterního rána protestovali aktivisté, kteří bojují za práva zvířat. Někteří z nich se dokonce přivázali ke vchodu, čímž bránili vstupu do areálu. Krátce před polednem policisté aktivisty vyvedli.

V úterý ráno se u areálu Vodňanské drůbeže, která spadá pod Agrofert, sešla skupina aktivistů bojujících za práva zvířat. Nesouhlasí s podmínkami, v nichž zvířata chovaná na masný průmysl žijí, ani s násilnou smrtí, kterou podle nich musí podstupovat. 

Na místo vyrazil i reportér TV Nova. Ten na záběrech zachytil několik aktivistů sedících na zemi těsně před vchodem do drůbežárny, ke kterému se připevnili řetězem, aby nikdo nemohl projet. Další protestující postávali od rána u brány s transparenty s hesly "život patří tomu, kdo jej žije" nebo "z haly na smrt, nebo na svobodu."

Policie akci od začátku monitorovala. "Několik desítek aktivistů s transparenty se pohybuje u brány a plotu objektu. Zatím nedošlo k žádnému konfliktu," informovali policisté na twitteru před devátou hodinou.

Před polednem ale proti aktivistům zasáhli těžkooděnci. "Po marných výzvách policie zajistila dvacet osob a převáží je na policejní služebnu,“ sdělila redakci TN.cz policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Šlo podle ní pouze o lidi, kteří byli připoutaní ke vchodu. Další aktivisté na místě zůstali.

  

Související obsah

Vodňanská drůbež je největším zpracovatelem drůbežího masa v České republice. Kromě Mirovic má závody ještě v Modřicích a Vodňanech. Patří do koncernu Agrofert, který založil premiér Andrej Babiš (ANO).

  

Ten formálně odešel z jejího vedení a později kvůli střetu zájmů převedl akcie do svěřeneckých fondů. Podle kritiků se ale stále nezbavil svého vlivu na svou bývalou firmu. Babišův vztah k Agrofertu řeší i Evropská unie, z jejíchž fondů firma čerpala dotace.

  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz