Krimi

Podvodníci tahají z Čechů úspory. Vydávají se za banky i policii

Policie varuje před velmi dobře organizovanou skupinou podvodníků, kteří jen na Mladoboleslavsku mají na svědomí několik desítek lidí připravených o úspory. A nejde jen o seniory. Podvodníci prý dokážou pomocí speciálního počítačového vybavení napodobit reálná telefonní čísla policie i bank.

Jednou z mnoha podvedených je Jana Holčuková, která pracuje jako staniční sestra v boleslavské porodnici. Podvodníci ji připravili o 150 tisíc korun hned po návratu z dovolené. Na displeji telefonu se jí objevilo číslo její banky.

"Když jsem se vrátila z Egypta, tak mi volali, že jsem si chtěla vzít úvěr. Řekli mi, že se někdo pokusil nabourat se do mého účtu, že se mi někdo pokusil převést peníze z Ruska a že se jim to teda nepovedlo. Prý mi bude volat česká policie. Za dvě hodiny mi skutečně zazvonil telefon a ten člověk mi řekl, že se mnou udělá výslech. Takže jsem věřila, že mluvím s policistou," popsala paní Holčuková.

Donutili ji vybrat peníze z účtu a vložit je do vkladomatu. "Řekli si o QR kód, ten jsem jim poslala a tím pádem se dostali k penězům," dodala žena.

Související obsah

"V poslední době řešíme četné případy útoků na bankovní účty občanů. Pachatelé dokáží používat reálná telefonní čísla, a to jak Policie ČR, tak i peněžních ústavů. Jde o organizovanou skupinu lidí, kteří velmi sofistikovaně dokáží věrně napodobit jednání bankovních pracovníků a policistů," uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Policie varuje veřejnost, aby si jakoukoli komunikaci ověřili u své banky a rozhodně nesdělovali po telefonu žádné osobní údaje.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz