Domácí

Na nové bankovce je podobizna Jiřiny Bohdalové! Lidé si ji mohou koupit

Na nové bankovce je podobizna Jiřiny Bohdalové! Lidé si ji mohou koupit
Zdroj: TN.cz/ eurosouvenir.cz

Herečka Jiřina Bohdalová bude mít vlastní bankovku! Na počest jejích letošních 90. narozenin vznikne pamětní suvenýrové platidlo. Edice má omezený počet kusů.

Oblíbená česká herečka Jiřina Bohdalová oslavila letos 3. května 90. narozeniny. Na její počet vznikla nová suvenýrová bankovka, kterou si budou moci lidé koupit.


Jedná se o platidlo s nominální hodnotou 0 eur s fialovým vodotiskem. Edice je omezená na 5000 kusů, podle tvůrců bude první a poslední. Ty budou k dostání na jediném místě, a to v pátek 10. září na veletrhu Sběratel v centru PVA Expo Praha v Letňanech od 10:00 v hale č. 6.

Související obsah

Bankovka se bude prodávat za 80 korun. "Již během několika prvních dnů mnozí odborníci na numismatiku odhadují, že se na aukčních online portálech, může její vyvolávací cena vyšplhat na cifru převyšující 5000 korun. I proto si bude moci každý zájemce odnést pouze omezené množství kusů,“ uvedl držitel licence Euro Souvenir pro ČR Vladislav Klajban.

Kromě bankovek s Jiřinou Bohdalovou návštěvníci veletrhu mohou využít například bezplatného ocenění sbírek, ať už se jedná o mince, známky, nerosty, kuriozity či cenné papíry a další.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz