Krimi

Bombu pod auto v Přerově nastražil recidivista. Hrozí mu až osm let

Výbušninu pod dodávku v Přerově měl podle policistů nastražit 38letý muž, který už byl dříve trestaný. Vůz poté explodoval. Podezřelého vyšetřovatelé už obvinili. Hrozí mu až osm let.

Sušilovou ulicí v Přerově v pondělí pozdě večer otřásla exploze. Vybuchla tam zaparkovaná dodávka. Na místo proto kromě kriminalistů vyrazili také pyrotechnici. "Ti při ohledání zjistili, že neznámý pachatel umístil na vůz nástražný výbušný systém,“ informovala v úterý policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté zadrželi 38letého podezřelého v Přerově už několik hodin po incidentu. Motiv však vyšetřovatelé nezveřejnili. Při domovní prohlídce navíc kriminalisté odhalili i jeho další trestnou činnost.

Související obsah

"Jedná se o recidivistu trestaného za majetkovou i násilnou trestnou činnost," informoval ve čtvrtek náměstek ředitele olomoucké krajské policie Radovan Vojta.

Podle Vojty policisté podezřelého obvinili z několika trestných činů. Za nastražení výbušniny je obviněný z obecného ohrožení, za což mu v případě viny hrozí až osm let ve vězení. Muž poté čelí obvinění také z porušování domovní svobody, poškozování cizí věci a z neoprávněného užívání cizí věci.

Soudkyně ve čtvrtek rozhodla na základě podnětu policie a návrhu státního zástupce o umístění obviněného muže do vazby. Tam počká na verdikt soudu.


Po celou dobu vyšetřování byla ulice uzavřená. Příčinu a okolnosti výbuchu kriminalisté prověřovali. Při explozi se naštěstí nikdo nezranil.

Na pražském parkovišti explodovalo auto. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz