Zahraničí

WhatsApp dostal pokutu. Za porušení soukromí zaplatí 6 miliard korun

WhatsApp dostal pokutu. Za porušení soukromí zaplatí 6 miliard korun
Zdroj: Profimedia

Společnost provozující chatovací aplikaci WhatsApp dostala v Irsku neobvykle vysokou pokutu. Za závažné porušení práva na soukromí má zaplatit 225 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 5,7 miliardy korun.

Společnost WhatsApp ve čtvrtek dostala od komisařky Helen Dixonové z irské Komise pro ochranu dat rekordně vysokou pokutu, která činí v přepočtu 5,7 miliardy korun. Informoval o tom zpravodajský web The Irish Times.

Komise pro ochranu dat v prosinci 2018 zkoumala, jak aplikace WhatsApp nakládá s daty a jestli splňuje podmínky nařízení GDPR o ochraně soukromí. "Tedy, jestli poskytoval uživatelům informace o zpracování dat mezi WhatsAppem a dalšími společnostmi Facebooku," uvedli komisaři v oficiálním prohlášení.

Související obsah

Komise zjistila, že společnost WhatsApp osobní údaje uživatelů sdílí s ostatními aplikacemi, které Facebooku patří. Tím měla závažně porušit pravidla Evropské unie o ochraně soukromí.

WhatsApp považuje pokutu za nepřiměřenou. "Nesouhlasíme s dnešním rozhodnutím ohledně transparentnosti, kterou jsme lidem poskytovali v roce 2018," uvedla společnost ve čtvrtek. Proti rozhodnutí se firma plánuje odvolat.

Nová funkce WhatsAppu. Poslanou fotku půjde zhlédnout jen jednou:


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz