Krimi

Policista v civilu odhalil v Ostravě zloděje. Jeden z nich ho měl bodnout

Policista v civilu odhalil v Ostravě zloděje. Jeden z nich ho měl bodnout
Zdroj: Getty Images

Nekalou činnost odhalil ve svém volnu ostravský policista. Tomu se zdála dvojice na ulici podezřelá, proto se za nimi rozhodl jít. Ani poté, co se legitimoval, s ním však muži nespolupracovali. Jeden z nich dokonce vytáhl nůž a policistu bodl.

Událost se odehrála minulý týden v Ostravě. Pozornost policisty, který měl zrovna volno, upoutali v noci dva muži, které viděl z okna svého bytu. Dvojice postávala na ulici a rozhlížela se.


"Z důvodu, že se mu situace zdála podezřelá a pojal podezření, že by se mohli dopustit protiprávního jednání, rozhodl se za nimi jít. Jak k mužům přicházel, tak už viděl, že tlačí elektrickou koloběžku. Proto přivolal policejní hlídku a mezitím už je šel zkontrolovat," informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Související obsah


Přestože se policista legitimoval, dvojice s ním nespolupracovala. Jeden z mužů měl dokonce na policistu v civilu vytáhnout nůž a vyhrožovat mu napadením. Příslušník policie je vyzval, aby počkali do příjezdu hlídky.


"Reakce však byla opačná. Upustili elektrokoloběžku na zem a chtěli z místa odejít. Opakovaně byli policistou vyzváni, avšak muž s nožem na policistu zaútočil. Díky rychlé reakci stačil policista odskočit, ale i tak došlo k řeznému poranění ruky," doplnila Michalíková.


Muž poté z místa utekl. Jeho komplic však vyčkal až do příjezdu hlídky, šlo o 62letého muže. "Ten uvedl, že mu známý nabídl odvoz na pohotovost, ale netušil, kde ke koloběžce přišel. Okamžitě začalo pátrání po pachateli, který nožem napadl policistu v civilu," sdělila Michalíková.

Související obsah


Kriminalisté brzy zjistili, že jde o 45letého recidivistu, který byl na konci ledna 2020 propuštěný z vězení. Na začátku tohoto týdne ho zadrželi v bytě na Opavsku.


Vyšetřovatelé muže obvinili ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu výtržnictví. "Obviněný muž s policisty nespolupracoval, využil svého zákonného práva a k věci nevypovídal. Na rozsudek si počká ve vazbě," uzavřela Michalíková. V případě prokázání viny hrozí obviněnému až šest let ve vězení.

Hádka dvou mužů skončila pobodáním. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz