Zahraničí

V americkém Connecticutu se zřítilo letadlo na továrnu, posádka zemřela

V americkém Connecticutu se zřítilo letadlo na továrnu, posádka zemřela
Zdroj: Profimedia

Malé letadlo Cessna Citation 560X se ve čtvrtek tamního času krátce po vzletu zřítilo na budovu továrny v americkém Connecticutu. Podle médií si pád letadla vyžádal čtyři mrtvé a několik zraněných.

Podle úřadů letadlo narazilo do budovy společnosti Trumf, v níž bylo v tu chvíli přibližně 100 zaměstnanců. Federální letecká správa (FAA) uvedla, že na palubě letadla byli dva piloti a dva pasažéři.

"Zdá se, že během vzletové sekvence došlo k nějakému mechanickému selhání, které mělo za následek havárii," uvedl policejní vyšetřovatel Tim McKenzie.

Související obsah

Pád letadla způsobil v továrně rozsáhlý požár, který se podařilo hasičům dostat po kontrolu až zhruba za hodinu. Podle zástupců firmy byli všichni, kteří byli v budově, zachráněni, dva zaměstnanci ale utrpěli lehká zranění.

Svědci popsali, že se nejdříve ozvala obrovská rána a následně do vzduchu vyšlehly vysoké plameny. "Běžel jsem přímo k nehodě, abych zjistil, jestli bych mohl pomoci. Dostal jsem se co nejblíže, ale plameny byly naprosto spalující a oheň se stále rozšiřoval," popsal situaci svědek pro televizi FoxNews.

Nedaleko Moskvy se v srpnu zřítilo letadlo. Pád i výbuch natočil svědek. Podívejte se na záběry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz