Zahraničí

Smutná zpráva z Polska! Po otravě houbami zemřel další chlapec (†6)

Smutná zpráva z Polska! Po otravě houbami zemřel další chlapec (†6)
Zdroj: Getty Images

Tragicky skončil případ dětí z Afghánistánu, které se v Centru pro cizince nedaleko Varšavy otrávily houbami. Po pětiletém chlapci lékaři konstatovali mozkovou smrt také u jeho šestiletého bratra. Po transplantaci jater se jeho stav velmi zhoršil.

Šestiletý chlapec zůstával i po transplantaci jater v ohrožení života. "Lékaři ve čtvrtek informovali, že prognóza je velmi špatná a padla i první slova o mozkové smrti. Tu nakonec stanovili na 16:00," uvádí portál Onet.pl.


Hoch tak zemřel nedlouho poté, co lékaři konstatovali mozkovou smrt také u jeho pětiletého bratra. Tomu jed nenávratně poškodil centrální nervový systém. Chlapci se spolu se 17letou dívkou otrávili poté, co snědli polévku z muchomůrek. Ty měli nasbírat v areálu Centra pro cizince v Polsku.

Související obsah


Podle vyšetřovatelů houby konzumovali rodiče a čtyři děti. Lékaři však uvedli, že průběh u dospělých nebyl vážný. Nejmenší děti měly kritické následky kvůli nižší tělesné hmotnosti. Toxiny proto u nich vážně poškodily játra a nervovou soustavu.


Otec chlapců se vyjádřil, že houby sbírali proto, že v centru nedostávali mnoho jídla. To však tamní úřady popírají. První den měla rodina po příjezdu do Polska dostat oběd o dvou chodech a další jídlo v balíčku.


Rodina byla z Afghánistánu evakuována poté, co hlavní město Kábul ovládlo hnutí Tálibán. Otec rodiny totiž dlouhé roky spolupracoval s britskou armádou a pomáhal jejím vojákům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz