Zahraničí

Smutná zpráva z Polska! Po otravě houbami zemřel další chlapec (†6)

Smutná zpráva z Polska! Po otravě houbami zemřel další chlapec (†6)
Zdroj: Getty Images

Tragicky skončil případ dětí z Afghánistánu, které se v Centru pro cizince nedaleko Varšavy otrávily houbami. Po pětiletém chlapci lékaři konstatovali mozkovou smrt také u jeho šestiletého bratra. Po transplantaci jater se jeho stav velmi zhoršil.

Šestiletý chlapec zůstával i po transplantaci jater v ohrožení života. "Lékaři ve čtvrtek informovali, že prognóza je velmi špatná a padla i první slova o mozkové smrti. Tu nakonec stanovili na 16:00," uvádí portál Onet.pl.


Hoch tak zemřel nedlouho poté, co lékaři konstatovali mozkovou smrt také u jeho pětiletého bratra. Tomu jed nenávratně poškodil centrální nervový systém. Chlapci se spolu se 17letou dívkou otrávili poté, co snědli polévku z muchomůrek. Ty měli nasbírat v areálu Centra pro cizince v Polsku.

Související obsah


Podle vyšetřovatelů houby konzumovali rodiče a čtyři děti. Lékaři však uvedli, že průběh u dospělých nebyl vážný. Nejmenší děti měly kritické následky kvůli nižší tělesné hmotnosti. Toxiny proto u nich vážně poškodily játra a nervovou soustavu.


Otec chlapců se vyjádřil, že houby sbírali proto, že v centru nedostávali mnoho jídla. To však tamní úřady popírají. První den měla rodina po příjezdu do Polska dostat oběd o dvou chodech a další jídlo v balíčku.


Rodina byla z Afghánistánu evakuována poté, co hlavní město Kábul ovládlo hnutí Tálibán. Otec rodiny totiž dlouhé roky spolupracoval s britskou armádou a pomáhal jejím vojákům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz