Domácí

Pozor na podvodné e-maily a SMS! Vypadají jako od České pošty

Pozor na podvodné e-maily a SMS! Vypadají jako od České pošty
Zdroj: Profimedia

Před podvodnými e-maily a SMS zprávami varuje Finanční správa. Útočníci se vydávají za Českou poštu a snaží se z lidí vylákat bankovní informace pro účely platby. Falešné internetové stránky však uživatele přesměrují k vyplnění údajů na platebních branách.

Podvodníci využívají podvodný odkaz "cekposta.cz", adresa oficiálních stránek je však www.ceskaposta.cz. "Po kliknutí vás tlačítko "Výplata" přesměruje na výběr platebních bran, kdy vás útočník pod příslibem výplaty finančního obnosu nutí vyplnit důvěrné bankovní údaje," uvedla Finanční správa.


Úřad proto před tímto phishingovým útokem varuje a nedoporučuje na odkazy klikat. "Nejedná se o legitimní žádost České pošty, jde o pokus vytvoření falešné důvěrnosti prostřednictvím loga České pošty a tím vytvoření domněnky, že se jedná o pravou žádost," varují odborníci.

Podoba falešného webu:


"Neznámé a podezřelé SMS a e-maily a zejména jejich přílohy doporučujeme neotvírat, na zprávy nereagovat a rovnou je smazat," apeluje Finanční správa.

Související obsah


V poslední době jsou phishingové útoky poměrně časté. Lidé by si měli proto dávat dobrý pozor, na jaké odkazy klikají a kam vyplňují důvěrné informace. Útočníci by toho mohli totiž velice snadno zneužít.

Podvodníci tahají z Čechů úspory. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz