Domácí

Mladé matce vybuchla v ruce konzerva. Pořezala jí nos, žena přestala kojit

Děsivý zážitek má za sebou rodina Martina Milera ze Středočeského kraje. Jeho partnerce, která je čerstvou maminkou, dle jejich slov vybuchla v ruce konzerva se psím žrádlem, kterou si koupili v Penny Marketu. Řetězec ale odmítá, že je něco takového vůbec možné.

Martin Miler v pátek 9. července koupil v Penny Marketu v Pečkách na Kolínsku psí konzervu. Žrádlo od výrobce kupoval již poněkolikáté, nikdy předtím s ní nebyl problém. Až do soboty.


"Přijeli k nám na návštěvu rodiče, a protože máme krátce mimčo, tehdy mu byly tři týdny, bylo tam v kočárku vedle. Byli jsme se podívat na miminko. Pak, bylo kolem sedmé večer, kdy běžně krmíme, šla dát psovi, vzala konzervu, úplně normálně chytla za to poutko na otevření, a jak se tam asi dostal vzduch, tak to bouchlo. Ozvala se rána, všichni poskočili, všude byl zápach a maso, ta konzerva ještě probublávala," popsal Martin Miler. Na mobil natočil, jak konzerva ještě hodinu po výbuchu pobublává, na záběr se můžete podívat ve videu pod titulkem.

Související obsah


Víčko od konzervy vylétlo do stropu. Přitom ale mladou ženu pořezalo na nose. Napřed se snažili zranění ošetřit doma, protože ale nepřestalo krvácet, vyrazili do nemocnice, kde jí ránu sešili.

Podle informacích na víčku mělo žrádlo v konzervě vydržet nejméně do roku 2024:


"U partnerky se pak objevily problémy s laktací. Od toho dne jsme na umělém mléku. Vzhledem k tomu, že se u mé mámy kdysi stalo to stejné, že při šoku, tehdy mi umřel děda, se jí taky přestalo tvořit mléko. Já od té doby musím všechno otvírat, protože se bojí, že jí to zase bouchne do obličeje. Do té doby kojila," doplnil.

Vyjádření Penny Marketu


Redakce Tn.cz proto požádala o vyjádření Penny Market. "Celá událost se zraněním přítelkyně pana Milera nás mrzí a je nám nepříjemná. Poté, co jsme v červenci od pana Milera obdrželi stížnost, okamžitě jsme kontaktovali dodavatele těchto konzerv a celou záležitost důkladně prověřili. Na základě vyjádření dodavatele i na základě vyjádření nezávislých odborníků, které jsme si vyžádali, jsme přesvědčeni, že není pravděpodobné, že se události odehrály tak, jak je popisováno," uvedl mluvčí řetězce Tomáš Kubík.


"Když se podíváte na poskytnuté fotografie, je zcela zřejmé, že obal konzervy ani víčko nebylo poškozeno výbuchem nebo tlakem, který by v konzervě dle událostí, jak je popisuje pan Miler, byl, ale došlo k běžnému otevření konzervy. Dodavatel nám garantuje, že jeho výrobní procesy i výrobky jsou zcela bezpečné, a že riziko výskytu případu, který popisuje pan Miler, je nulové. Samozřejmě jsme připraveni si případně nechat vyhotovit soudní znalecké posudky, a to nejen z oboru potravinářství, ale i od lékařů, kteří by posoudili mechaniku úrazu přítelkyně pana Milera," doplnil Kubík.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Izrael jako první země na světě uzavře kvůli omikronu své hranice

Izrael hodlá jako první země světa zakázat úderem nedělní půlnoci vstup všem cizincům kvůli nové mutaci koronaviru omikron. Izraelci vracející se domů budou muset do karantény, včetně těch očkovaných. Vláda vychází z předpokladu, že omikron se už rozšířil do většiny zemí. Nařízení má platit dva týdny, během nichž budou odborníci zjišťovat, jak účinné jsou proti potenciálně nebezpečnější mutaci covidové vakcíny.

Píše se na Deník.cz