Naše Česko

Češi se pyšní nejlepšími parky na světě! Nachází se v Praze

Češi si mohou připsat další příjemné prvenství. Podle hodnocení odborníků má Praha ty nejkrásnější a nejlepší parky na světě. Česká metropole to tak natřela například Moskvě nebo Londýnu.

Pokud patříte mezi milovníky procházek v parcích, máme pro vás skvělou zprávu. Podle žebříčku portálu abcflora.cz má Praha ty nejlepší parky na světě. Česká metropole tak obsadila první příčku. Odborníci se soustředili především na recenze návštěvníků, popřípadě na ruch v dané lokalitě.

Nejlépe tak z 60 nejznámějších měst po celém světě dopadla Praha, která si vysloužila 10 z 10 bodů. V hodnocení samotných parků pak získala 4,59 bodů z pěti. "Navzdory klasické architektuře se zdá, že by se přírodní stránka města neměla podceňovat," uvedl portál.

Související obsah

Mezi nejznámější pražské parky se podle odborníků řadí Letná nebo Havlíčkovy sady. Na druhém místě poté skončila Moskva, která dostala 9,95 bodů z 10 a třetí příčku obsadil Londýn. Naopak nejhůře dopadlo hlavní město Peru, kterým je Lima.

"Přestože obdržela Lima dobré hodnocení, doplatila na přeplněnost a nerovnoměrný poměr parků na obyvatele," uzavřel portál. Druhé od konce skončilo Kapské město a třetí poté Athény.

Herci ze seriálu Ulice se rozhodli pomoci. V Českém Švýcarsku sázeli stromy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz