Zahraničí

Víkendový masakr na Floridě: Bývalý mariňák zabil čtyři lidi, střílel i na děti

Víkendový masakr na Floridě: Bývalý mariňák zabil čtyři lidi, střílel i na děti
Zdroj: Polk County Sheriff

Hororový konec víkendu zažili obyvatelé okresu Polk County v americkém státě Florida. Vzpamatovat se musí ze střelby, která o život připravila čtyři lidi včetně tříměsíčního miminka.

V noční můru se proměnil uplynulý víkend ve floridském městě Lakeland. Třiatřicetiletý Bryan Riley, bývalý mariňák, který sloužil jako odstřelovač v Iráku i Afghánistánu, tam zabil čtyři lidi. Informovala o tom agentura AP

Oběti si podle policie Riley vytipoval náhodou. Stačilo, že jel v sobotu večer kolem domu 40letého Justice Gleasona zrovna ve chvíli, kdy nic netušící muž sekal trávu před svým domem.                                                                                                                                                                                                            

Související obsah

​​

Útočník v maskáčích a plné výstroji Gleasona chladnokrevně zastřelil. Z místa činu pak utekl. V neděli ráno se na něj střelec ale opět vrátil, jeho běsnění neskončilo.

Zavraždil třiatřicetiletou ženu a její tříměsíční miminko, které držela v náručí. Zemřela také dvaašedesátiletá babička dítěte, která žila ve vedlejším domě. Riley popravil i rodinného psa.

Při střelbě byla vážně zraněna také 11letá dívka. Tu útočník postřelil hned sedmkrát. Dívka ale naštěstí přežila.

Související obsah

​Z domu se ozývalo zoufalé sténání a přivolaní policisté nevěděli, kolik obětí i střelců uvnitř vlastně je. Nakonec mezi policií a útočníkem došlo k přestřelce. Během ní se muž lehce zranil.

Podle šerifa okresu Polk County, kde se město Lakeland nachází, měl Riley psychické problémy. Útočníkova přítelkyně policii vypověděla, že v posledních týdnech se jeho stav začal zhoršovat. Opakovaně prý také tvrdil, že komunikuje s Bohem. Sám Riley navíc řekl, že byl v době střelby pod vlivem pervitinu.​

"Tento muž kdysi býval hrdinou. Až doteď, kdy se z něj stal chladnokrevný vrah," uvedl šerif okresu Polk County Grady Judd.

Související obsah

​Riley kriminální minulost před víkendovou střelbou neměl. Teď ale zůstane ve vazbě a bude čelit obviněním.​

"Zde je oficiální policejní fotografie zadrženého muže, který je podezřelý z čtyřnásobné vraždy," uveřejnil na svém profilu šerif Judd. První slyšení by mělo útočníka čekat v pondělí.

"Všichni si klademe jednu zásadní otázku: Proč? Odpověď se možná nikdy nedozvíme," nechal se slyšet státní zástupce Brian Haas.

Záběry z místa činu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz