Krimi

Kriminalisté řeší zapeklitý případ. Žena měla zabít útočícího partnera, o nutnou obranu ale jít nemá

Dlouhodobé spory mezi partnery skončily v Solnici u Rychnova nad Kněžnou smrtí jednoho z nich. Žena vytáhla podle policie na osmačtyřicetiletého muže nůž a usmrtila ho. Kriminální policie obvinila ženu ze zabití.

Stalo se to v pátek večer v jednom z domů. Zde společně žila skupina lidí, mezi nimi i zmíněná dvojice. Podle kriminalistů se v domě hodně pilo. Dechové zkoušky u některých z nich posléze ukázaly skutečně vysoké hodnoty alkoholu, policie ale konkrétní být nechce.

Mezi mužem a ženou prý byly konflikty na denním pořádku a trvaly několik týdnů. Před pár dny nakonec vygradovaly a skončily tragédií. Vyšetřování ukázalo, že svoji agresivitou nešetřil právě muž. Jeho družka v pátek vzala nůž a nakonec ho měla bodnout. Někdo ze skupiny lidí přivolal záchranáře, ale ti už na místě příliš platní nebyli. Pobodaný 48letý muž na místě zemřel.

Související obsah

​Policisté ženu zadrželi, obvinili ji z trestného činu zabití a hrozí jí tři až deset let vězení. Čeká se na výsledky soudní pitvy. Provedená by měla být v pondělí a její výsledky pomohou osvětlit okolnosti incidentu. Podle policie nejde o vraždu, žena prý skutečně reagovala na opětovný útok partnera. Na druhou stranu si kriminalisté zatím nemyslí, že by šlo o nutnou a adekvátní obranu. Zapeklitý případ se tak postoupí státnímu zastupitelství a pak nejspíš poputuje k soudu, který všechny důkazy posoudí.

"Obviněná je nadále vyšetřována na svobodě a s policisty spolupracuje," sdělila mluvčí krajské policie Eva Prachařová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz