Domácí

Na ženu v Ústí spadl rentgen a zabil ji. Policejní vyšetřování skončilo

Na ženu v Ústí spadl rentgen a zabil ji. Policejní vyšetřování skončilo
Zdroj: TV Nova

Policie odložila po dohodě se státním zástupcem případ pádu rentgenu v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Přístroj v říjnu 2017 zabil při běžném vyšetření osmdesátiletou ženu. Kriminalisté vyloučili podezření z trestného činu, provozovatel nemocnice už dříve uvedl, že pád přístroje způsobila mechanická závada.

Vyšetřování smrti seniorky při rutinním vyšetření dospělo ke konci. Redakci TN.cz informaci v pondělí potvrdila mluvčí policie Šárka Poláčková. "Po dohodě se státním zástupcem byl případ odložen," uvedla.

Kriminalisté dospěli k závěru, že nejde o trestný čin. Krajská zdravotní, pod níž nemocnice patří, už dříve oznámila, že pád přístroje způsobila mechanická závada, nikoliv obsluha.

Žena měla podstoupit v rentgenové místnosti vyšetření plic. Když ale jedna ze sester opouštěla místnost, desítky kilogramů těžká část přístroje se na ni zřítila. I přes okamžitou resuscitaci se pacientku oživit nepodařilo.

Související obsah

​"Na stropě je zavěšena část přístroje, která teleskopicky vyjíždí blíže a dále k pacientovi, tato část se nám ze zcela neznámých důvodů utrhla a spadla na pacientku," sdělil tehdy ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice Josef Liehne. 

Případ prošetřovali krajští kriminalisté kvůli podezření na trestný čin usmrcení z nedbalosti, po bezmála čtyřech letech ale nakonec rozhodli o jeho odložení.

VIDEO: Podívejte se na reportáž k případu:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz