Zahraničí

Chcete vidět na Slovensku papeže? PŘEHLED podmínek, které musíte splnit

Chcete vidět na Slovensku papeže? PŘEHLED podmínek, které musíte splnit
Zdroj: Profimedia

Papež František přijede tuto neděli na třídenní návštěvu Slovenska. Zájemci o setkání s ním museli být původně naočkovaní proti covidu-19. Organizátoři se ale pravidla rozhodli změnit a účast na akcích s papežem nakonec umožní i nenaočkovaným lidem.

Konference biskupů Slovenska změnila pár dní před příjezdem papeže Františka podmínky pro vstup na veřejné akce s ním. Organizátoři nově povolili registraci i těm, co jsou otestovaní či překonali covid-19 v uplynulých 180 dnech, nemusí být tedy očkovaní. Na Slovensku se tomuto režimu říká OTP (očkování, test, prodělání nemoci). O změně pravidel informoval zpravodajský web tvnoviny.sk.

Papež František se chystá navštívit Prešov, Košice (sídliště Luník IX a stadion Lokomotiva) a Šaštín. Organizátoři hromadných akcí na Slovensku si mohou nastavit pravidla pro vstup podle svého uvážení. Pokud se však rozhodnou pro zmíněný režim OTP, kdy návštěvníci nemusí být naočkovaní, je nutné omezit počet účastníků podle aktuální epidemiologické situace v regionu.

Související obsah

Na veřejných akcích papeže Františka budou dva různé sektory a vstupy. Jeden pro naočkované, druhý pro otestované a lidi s prodělaným onemocněním. "Naočkovaní, kteří budou mít vlastní vstupy, se mohou rozhodnout, zda půjdou do sektoru pro plně očkované nebo do sektoru OTP," uvedli organizátoři.

Největší sektor pro neočkované bude v Šaštíně, který je nejblíž našim hranicím. Bude se tu moci setkat až 5000 lidí. Pro návštěvníky v režimu OTP zařídí organizátoři parkovací místa přímo před sektorem, aby měli cestu od auta co nejkratší. 

Při vstupu do sektoru OTP se návštěvníci musí prokázat vstupenkou, dokladem totožnosti a negativním testem nebo potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech. Zatím není jasné, jestli bude možné se nechat otestovat přímo na místě. Organizátoři proto doporučují, aby lidé přišli už otestovaní.

Na setkání s papežem je možné se od 6. září zaregistrovat na oficiálních stránkách. Návštěvníci z Česka musí dodržet aktuální podmínky pro vstup na Slovensko. Tedy vyplnit formulář e-hranice a být plně naočkovaní, případně podstoupit izolaci a po pěti dnech se nechat otestovat. Žádná výjimka pro cestu pouze na setkání s papežem neexistuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Krátká zpráva

Amazon postaví distribuční centrum v Kojetíně

Internetový prodejce Amazon rozšiřuje logistickou síť v Česku. V Kojetíně na Přerovsku postaví nové distribuční centrum. Do roku 2023 by v něm mělo vzniknout více než 2000 stálých pracovních míst. Nábor zaměstnanců podle tiskové zprávy Amazonu začne v roce 2022. Firma nabídne nástupní hrubou mzdu 182 korun na hodinu pro zaměstnance na vstupních pozicích a 225 korun pro vedoucí týmů.

Píše se na Deník.cz