Domácí

Pražští záchranáři oplakávají kolegyni Dášu. "Zemřela náhle," truchlí

Pražští záchranáři oplakávají kolegyni Dášu. "Zemřela náhle," truchlí
Zdroj: Profimedia.cz / ZZS Praha

Záchranáři z hlavního města utrpěli velkou ztrátu. O víkendu navždy odešla jejich kolegyně Dáša, která měla na starost vzdělávání záchranářů. Její smrt podle nich byla náhlá a všechny zarmoutila. Kolegové na ni vzpomínají jako na usměvavého a pozitivního člověka, který dokázal zachránit i záchranáře.

Smutnou zprávu oznámili pražští záchranáři na facebooku. Jejich kolegyně Dáša ze Vzdělávacího a výcvikového střediska o víkendu náhle zemřela. "Pořád tomu nechceme věřit," vyjádřili se. Záchranářka Dáša podle nich byla člověkem, který kolem sebe šířil pozitivní energii.

"Byla vstřícná, usměvavá, upřímná a empatická. Když se vás zeptala, jak se máte, nebyla to žádná zdvořilostní konverzace, ale opravdový zájem," stojí ve facebookovém příspěvku. Totéž potvrzují i její další kolegové v komentářích.

"Dáša měla to největší srdce na světě, byla výjimečná, jako jedna z mála dokázala zachránit záchranáře. Nebyla to jen kolegyně, byla to naše ségra, naše rodina," napsal jeden z nich.

Související obsah

Po dobu deseti let procházela rukama Dáši prakticky veškerá administrativa spojená s výcvikem a vzděláváním záchranářů. Před rokem musela kancelář na pár měsíců opustit kvůli vážné operaci, ani to ji ale nepřipravilo o optimismus.

"Prala se s tím s úsměvem a všichni jsme byli rádi, že se k nám zase vrátila. Říkala, že zvednout se z postele jí tehdy pomohla i podpora kolegů a to, že na ni nezapomněli. Na Dášu se ale zapomenout nedalo," vzpomínají záchranáři.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín darovaných chudším zemím na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až devět miliard dávek.

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz