Domácí

Pražští záchranáři oplakávají kolegyni Dášu. "Zemřela náhle," truchlí

Pražští záchranáři oplakávají kolegyni Dášu. "Zemřela náhle," truchlí
Zdroj: Profimedia.cz / ZZS Praha

Záchranáři z hlavního města utrpěli velkou ztrátu. O víkendu navždy odešla jejich kolegyně Dáša, která měla na starost vzdělávání záchranářů. Její smrt podle nich byla náhlá a všechny zarmoutila. Kolegové na ni vzpomínají jako na usměvavého a pozitivního člověka, který dokázal zachránit i záchranáře.

Smutnou zprávu oznámili pražští záchranáři na facebooku. Jejich kolegyně Dáša ze Vzdělávacího a výcvikového střediska o víkendu náhle zemřela. "Pořád tomu nechceme věřit," vyjádřili se. Záchranářka Dáša podle nich byla člověkem, který kolem sebe šířil pozitivní energii.

"Byla vstřícná, usměvavá, upřímná a empatická. Když se vás zeptala, jak se máte, nebyla to žádná zdvořilostní konverzace, ale opravdový zájem," stojí ve facebookovém příspěvku. Totéž potvrzují i její další kolegové v komentářích.

"Dáša měla to největší srdce na světě, byla výjimečná, jako jedna z mála dokázala zachránit záchranáře. Nebyla to jen kolegyně, byla to naše ségra, naše rodina," napsal jeden z nich.

Související obsah

Po dobu deseti let procházela rukama Dáši prakticky veškerá administrativa spojená s výcvikem a vzděláváním záchranářů. Před rokem musela kancelář na pár měsíců opustit kvůli vážné operaci, ani to ji ale nepřipravilo o optimismus.

"Prala se s tím s úsměvem a všichni jsme byli rádi, že se k nám zase vrátila. Říkala, že zvednout se z postele jí tehdy pomohla i podpora kolegů a to, že na ni nezapomněli. Na Dášu se ale zapomenout nedalo," vzpomínají záchranáři.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz