Domácí

Z mostu na D1 vyletěla dodávka. Pro řidiče musel letět vrtulník

Z mostu na D1 vyletěla dodávka. Pro řidiče musel letět vrtulník
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Na dálnici D1 na Přerovsku v úterý havarovala dodávka. Řidič zřejmě dostal smyk, vyjel ze silnice a následně spadl z mostu. Ze zdemolovaného vozu ho vyprošťovali hasiči. Na místě přistával záchranářský vrtulník, který vážně zraněného muže přepravil do nemocnice.

Vážná nehoda se stala v úterý dopoledne na dálnici D1 u Stříbrnic na Přerovsku. Řidič dodávky sjel ze silnice a skončil pod mostem. Na místo vyrážely všechny složky integrovaného záchranného systému.

Šoféra museli z dodávky vyprostit hasiči. "Vůz jsme stabilizovali a zraněného řidiče vyprostili pomocí hydraulických nástrojů. Využili jsme rozpínáky, nůžky i střihače pedálů," informovala mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová. Poté pacienta předali do rukou záchranářů.

Související obsah

"My jsme na místě zasahovali letecky. Jednalo se muže ve středním věku, který byl od začátku nehody při vědomí. Odhalili jsme u něj necitlivost končetin," sdělila redakci TN.cz mluvčí záchranářů Lucie Mikisová.

"Zajistili jsme ho, musel být imobilizovaný do vakuové matrace, jelikož u něj bylo podezření na zlomeninu páteře. Následně byl transportovaný do Fakultní nemocnice v Olomouci na oddělení urgentního příjmu," doplnila Mikisová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz