Kolaps dopravy

Několikahodinová cesta domů. Kvůli uzavírce stáli řidiči v Praze v nekonečné koloně

Několikahodinová cesta domů. Kvůli uzavírce stáli řidiči v Praze v nekonečné koloně
Zdroj: Profimedia

Nepříjemné pondělní odpoledne a večer prožili řidiči v pražské městské části Letňany. Silnice ve Veselské ulici se rekonstruuje a kvůli opravám tam zkolabovala doprava. Lidé uvázli v okolí obchodního centra a v kolonách popojížděli i několik hodin.

Krušné chvíle v pražských Letňanech zažil v pondělí večer čtenář Karel, který se rozhodl kontaktovat redakci TN.cz. "Magistrát si vymyslel ve Veselské ulici rekonstrukci. Koordinovali to tu úplně k ničemu. Z Tesca jsem jel domů dvě hodiny, a to od něj bydlím 300 metrů," stěžoval si na kolony Karel.

U stejného supermarketu uvázla i matka s dítětem. "V Letňanech je rozkopaných několik silnic ve stejný okamžik. Desítky, možná stovky lidí se odsud nemůžou dostat. Já tu s miminkem čekám už od pěti hodin. Teď je půl deváté a nikdo se ještě ani nepohnul. Člověk si říká, jak je to možné. Je září a silnice nejsou opravené," popisovala situaci v pondělí večer redakci TN.cz čtenářka.

Související obsah

Dopravní problémy podle pražské policie způsobila špatně značená objízdná trasa. "Navrhli jsme správnímu orgánu, aby značení opravil. Dnes (v úterý) už žádné komplikace neevidujeme. Kdyby se ale přece jen situace opakovala, tak budou na místě dopravní policisté," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Starosta Letňan Zdeněk Kučera (ANO) redakci TN.cz řekl, že na dopravní zácpě se podílelo více faktorů. "Na ulici Cínovecká se stalo několik nehod. Navíc přestaly fungovat semafory. Na parkovišti u obchodního domu se proto zasekly desítky aut," vysvětlil situaci starosta.

Městská část Letňany o stavebních pracích nemůže nijak rozhodovat, komunikace jí totiž nepatří. Opravu má v gesci hlavní město a Technická správa komunikací Praha (TSK). Ta už měla podle starosty navrhnout řešení, aby se situace neopakovala. Veselskou ulici totiž budou opravovat do 31. října

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz