Krimi

Pokus o vraždu. Kamera zachytila pobodání ženy v Brně i důležitého svědka

Brněnští policisté pátrají po muži, který v úterý odpoledne z neznámého důvodu pobodal v centru města mladou ženu. Bezpečnostní kamera zachytila nejen pokus o vraždu, ale zejména možného svědka. Policisté vyzývají veřejnost o pomoc při pátrání. Napadená žena skončila s vážným zraněním na jednotce intenzivní péče.

Incident se stal krátce před patnáctou hodinou na lávce spojující park Koliště s areálem obchodního centra IBC. Na případ upozornili sami policisté. Ti nyní pátrají po neznámém útočníkovi, který měl zatím bez zjištěného důvodu zaútočit na mladou ženu. "Způsobil jí vážná bodnořezná poranění," objasnil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Na pomoc pobodané ženě okamžitě vyrazili i záchranáři. "Ošetřili jsme ji a s podezřením na těžké zranění jsme ji převezli k další péči do Fakultní nemocnice Brno," vysvětlila jejich mluvčí Michaela Bothová.

Související obsah

​Co přesně incidentu předcházelo, není jasné. Kriminalisté proto uvítají případná svědectví řidičů jedoucích v inkriminovaný okamžik po ulici Koliště či záznamy z palubních kamer jejich vozidel, které mohly zachytit událost. "Poznatky přijmeme na lince 158," informoval Šváb.

Později policisté také zveřejnili fotografii muže, který se měl v kritický čas pohybovat poblíž místa útoku. "Kriminalistům by mohl poskytnout cenné svědectví. Informace k jeho totožnosti přijmou policisté opět na lince 158," uvedl Šváb.

​Pomoci při pátrání po svědkovi i útočníkovi by mohly také záznamy z bezpečnostní kamery, které zachytily dokonce i samotný incident. Vyšetřovatelé je zveřejnili ve středu. Případ už si převzali jihomoravští kriminalisté a řeší ho jako pokus o vraždu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz