Zahraničí

Popularita prince Harryho a Meghan u Britů výrazně klesá, má to více důvodů

Popularita prince Harryho a Meghan u Britů výrazně klesá, má to více důvodů
Zdroj: Profimedia

Popularita prince Harryho a Meghan Markleové u Britů se i nadále snižuje. Podle průzkumu britské společnosti YouGov za to může především jejich rozhovor s americkou moderátorkou Oprah Winfeyovou i rozpačitá vyjádření k dění ve světě.

Pozitivní názor na 36letého vévodu ze Sussexu, který žije se svou manželkou Meghan Markleovou v sídle v kalifornském Montecitu, klesl o devět bodů z 43 procent v dubnu na 34 procent nyní, informuje Daily Mail.

Vévodkyně ze Sussexu zaznamenává v letošním roce neustálý pokles popularity u britské populace, přičemž kladný názor na ní má už jen 26 procent dotázaných, v dubnu to bylo přitom ještě něco málo přes 30 procent.

Související obsah

​Pokud jde o negativní názory na dvojici, princ Harry je na 59 procentech, přičemž 65 procent dotázaných Britů má na Meghan celkově negativní názor.

Podle společnosti YouGOV, která se zabývá průzkumem veřejného mínění, za to mohou především vyjádření týkající se pandemie covidu-19 a reakce na stažení vojáků z Afghánistánu. Za největší problém poté Britové považují rozhovor s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou, ve kterém pár obvinil nejmenovaného člena královské rodiny z rasistického komentáře ohledně toho, jaký odstín pleti bude mít jejich syn Archie.

Vztahy mezi párem a královskou rodinou jsou stále velmi napjaté. Princ Harry se v Británii naposledy ukázal v létě při slavnostním odhalení sochy své matky Diany. Předtím do rodné země přiletěl kvůli pohřbu dědečka Philipa. Meghan pokaždé zůstala ve Spojených státech amerických.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz