Zahraničí

Slovenka Erika přežila napadení medvědem, blízcí popsali detaily útoku

Slovenka Erika přežila napadení medvědem, blízcí popsali detaily útoku

Eriku při procházce napadla v Banskobystrickém kraji medvědice. Ženě se jako zázrakem podařilo napadení divokou šelmou přežít. Okolí nyní popsalo děsivé detaily celého útoku.

Erika si vyšla do ovocného sadu v okrese Poltár nedaleko obce Hradiště, kde sbírala ostružiny. Kolem páté v podvečer na ni ale zaútočila medvědice, která se po okolí potulovala se svými mláďaty. Žena při útoku utrpěla těžká zranění, momentálně je však už mimo ohrožení života a její stav je stabilizovaný.

Žena měla obrovské štěstí, že s ní byl manžel, obyčejně totiž chodí sama. Když na ni šelma zaútočila, byl asi 50 metrů od ní. Okamžitě se k ní rozběhl, což zřejmě medvědici vyplašilo a z místa utekla.

Související obsah

​Starostka z nedaleké obce Hradiště nyní popsala, co se vlastně událo. "Slyšela jsem houkačky záchranářů a hasičů. Sousedé mi řekli, že někoho v sadě napadl medvěd. Vím z doslechu, že manžel byl od ženy asi jen 50 metrů. Ta měla sbírat ostružiny, přičemž narazila na medvědici s mláďaty," popsala starostka Nataša Iskrová pro deník Nový čas.

58letá Erika pracuje přes 30 let jako učitelka na střední odborné škole. Minulé pondělí si měla převzít novou třídu prváků, na které se podle vyjádření ředitele školy Ondreje Nociara velmi těšila. 

"To, co se jí stalo, jsem se dozvěděl ve středu. Nikdo tomu nechtěl věřit. Je mizivá šance, že medvěd napadne člověka. Celý pedagogický sbor jí přeje brzké uzdravení a těšíme se, až ji znovu uvidíme," dodal Nociar.

Někteří obyvatelé Slovenska kritizují úřady, že je před medvědy málo chrání. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz