Domácí

Kamarád splní Lauferovi velké přání. Dokončí, co herec sám započal

Kamarád splní Lauferovi velké přání. Dokončí, co herec sám započal
Josef Laufer Zdroj: Profimedia

Diváci se už v březnu dočkají premiéry muzikálu Ostrov pokladů, který pro Divadlo Broadway připravil herec Josef Laufer. Redakci TN.cz to sdělil jeho dlouholetý přítel a spolumajitel divadla Oldřich Lichtenberg. Na uvedení díla se dohodl s Lauferovou dcerou Ester, chtějí tak herci splnit velký sen.

Dlouho očekávané představení pro děti Ostrov pokladů bude, oznámil producent Oldřich Lichtenberg. Premiéru divadlo dlouho odkládalo kvůli zdravotnímu stavu autora díla Josefa Laufera, nakonec se ale rozhodlo muzikál uvést v příštím roce. "Máme pevný termín. Premiéru jsme naplánovali na druhou polovinu března. S Ester jsme se na tom domluvili," sdělil TN.cz s tím, že dílo dokončí choreografka Michaela Novotná.

Na Ostrově pokladů začal pracovat Josef Laufer už v roce 2019. Nápad vznikl při vytváření pohádky pro děti Kocour v botách. "Říkal jsem, že bych byl rád, aby se pohádky střídaly. A Pepa říkal, já bych si na to troufl, na pohádku jsem si myslel dlouho," popsal začátky díla hercův přítel.

​Laufer vymyslel prakticky celý princip pohádky. "Udělal tomu jak libreto, tak texty písní, režijní koncepci, předkreslil, jak má vypadat scéna. Podílel se na tom velikánskou měrou," dodal Lichtenberg.

Související obsah

Na díle Laufer usilovně pracoval zhruba rok. Ostrov pokladů byl těsně před dokončením, když musel herec nečekaně podstoupit náročnou operaci, po které zůstal dlouhé měsíce v kómatu. Kolegové odmítali muzikál dělat bez přítomnosti autora a premiéru dětského představení z etických důvodů odkládali. Kdy očekávané hudební dílo pro děti spatří světlo světa, tak zůstávalo ve hvězdách.

Všichni doufali, že Laufer se brzy probudí. Naděje svitla čtyři měsíce po operaci, kdy se herec náhle probral z kómatu. Pak do něj ale opět upadl. Se světem nekomunikuje už rok a půl. "Ten stav je bohužel setrvalý, neměnný a já jsem z toho smutný. Nemám špatné ani dobré zprávy, ale ten jeho stav je už dlouhý," posteskl si Lichtenberg. I proto se rozhodl, že mu splní přání a jeho dílo dokončí. A Ester souhlasila.

"Mluvili jsme o tom, že v momentu, kdy si to divadlo bude moci dovolit, tak by rádi hru, co táta napsal a nechal k ní všechny poznámky, uvedli. Pokud by to táta někdy mohl dělat sám, tak by to bylo samozřejmě ideální. Na druhou stranu, pokud by nemohl, tak by byl rád, kdyby se to uvedlo," vysvětlila Ester.

Herec, zpěvák a režisér leží v nemocnici už více než rok a půl. Loni v březnu podstoupil operaci srdce, objevily se ale komplikace a Josef Laufer od té doby nekomunikuje se světem. Diváci televize Nova mohou Josefa Laufera znát především z filmové série Kameňák, kde ztvárnil postavu Kohna. Laufer je také autorem známé písně Sbohem lásko, já jedu dál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz