Zahraničí

Odhalili, jak ve škole říkají princezně Charlotte. Její královská Výsost to není

Odhalili, jak ve škole říkají princezně Charlotte. Její královská Výsost to není
Zdroj: Profimedia

Letní prázdniny se chýlí ke konci i ve Velké Británii a do školních lavic se vrátí i děti vévodkyně Kate a prince Williama. A z Kensingtonského paláce uniklo, jak učitelé a spolužáci oslovují jejich prostřední dceru, princeznu Charlotte. Vymyká se to tradicím, na nichž lpí královna.

Šestiletou princeznu Charlotte na londýnské základní škole Thomas's Battersea čeká už druhý ročník. Navzdory jejímu urozenému původu se tam k ní chovají stejně jako k ostatním dětem. Z toho, že je čtvrtou čekatelkou na britský trůn, jí neplynou žádné výhody.

Upozornil na to britský portál Mirror s odvoláním na zdroje z Kensingtonského paláce.

Ruku v ruce s tím jde i způsob, jakým Charlotte učitelé a spolužáci oslovují. Její celé jméno zní Charlotte Elizabeth Diana, oficiálním titulem je Její královská Výsost, princezna Charlotte z Cambridge. Obojí by však bylo třeba při zkoušení u tabule nebo na hřišti při tělocviku dost nepraktické.

Související obsah

​Kamarádi tak princezně říkají prostě Charlotte, kantoři pak používají oslovení Charlotte Cambridge. Příjmení v něm nahrazuje titul jejích rodičů.

Stejně to má i Charlottin starší bratr. Když je ve škole, na prince všichni zapomenou a je z něj George Cambridge. A rovněž Williamovi a jeho mladšímu bratrovi Harrymu tak říkali. Místo příjmení ve škole používali Wales podle titulu jejich otce Charlese, jenž je princem z Walesu.

Je otázkou, nakolik s tím souhlasí královna Alžběta II., která si potrpí na tradice a protokol. Kate s Williamem ale určitě musejí být spokojení, často totiž opakují, že pro svoje děti chtějí co nejnormálnější životy. Kromě Charlotte a George mají ještě tříletého prince Louise.

Děti Kate a Williama se poprvé prošly po červeném koberci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz