Domácí

Legendární kapela končí. S fanoušky se definitivně rozloučí na podzim

Legendární kapela končí. S fanoušky se definitivně rozloučí na podzim
Zdroj: Profimedia

Česká kapela Spirituál kvintet konec své více než 60leté kariéry oznámila už v roce 2019. Kvůli pandemii koronaviru to ale vypadalo, že se skupina se svými fanoušky ani nebude moct pořádně rozloučit. Nakonec se to kapele však podaří. Během září a října má totiž odehrát zbývající koncerty svého posledního turné.

Kapele Spirituál kvintet narušila covidová pandemie všechny plány. Skupina se svou kariéru rozhodla pověsit na hřebík už před dvěma lety. Kvůli nepříznivé epidemické situaci v Česku a vládním opatřením ale Spirituál kvintet musel koncerty svého rozlučkového turné odkládat hned několikrát.

Posledních 13 koncertů nejdříve kapela naplánovala na loňský podzim. Termíny se pak přesunuly na květen letošního roku.

Související obsah

"Dlouhou dobu jsme upřímně doufali, že naše poslední koncerty bude možné odehrát v náhradních zářijových termínech. Bohužel to kvůli vládou přijatým opatřením, platným od 1. 9. 2020, není možné. Po zralé úvaze jsme se rozhodli koncerty nerušit a ještě jednou se pokusit nalézt nové termíny. 13 posledních koncertů pro Vás tedy odehrajeme v květnu 2021," uvedla skupina loni.

Jenže ani tehdy se je nepodařilo uskutečnit. "Vám všem, kteří nám svojí vytrvalou věrností dáváte najevo, že naděje je víc než zakyslost, chceme poděkovat a ve stejné naději slíbit, že uděláme, co je v našich silách, aby to nakonec přeci jen vyšlo," dodala na svém facebookovém profilu skupina letos v březnu.

Tentokrát se ale zdá, že to už opravdu vyjde. Definitivně má totiž kapela svou kariéru završit během září a října.

Spirituál kvintet je první českou i československou folkovou skupinou. Vznikl v roce 1960 jako mužské kvarteto. Zakládajícími členy byli basista Ivo Mach, tenor Miroslav Keller a baryton Miloslav Kastelovič. Jiří Tichota, který u zrodu kapely také stál, je jejím posledním žijícím původním členem. Od té doby se sestava kapely ještě mnohokrát změnila.

Skupina v době komunistického režimu bojovala s několika zákazy. Spojená je také s událostmi listopadu 1989. Členové Spirituál kvintetu totiž zpívali i na balkoně pražského Melantrichu. Zkušenosti mají i s vystupováním před prezidenty, a to jak českými, tak americkými.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz