Domácí

Rozruch kvůli zmizelému pomníčku Ivety. Rychtář vše vysvětlil, i policii

Rozruch kvůli zmizelému pomníčku Ivety. Rychtář vše vysvětlil, i policii
Zdroj: CNC_Pavel Machan / CNC / Profimedia

Česko obletěla v uplynulých hodinách zpráva o zmizelém pomníčku Ivety Bartošové. Na událost upozornil deník Aha! s tím, že vdovce Josefa Rychtáře přijeli na tento fakt upozornit dokonce sami policisté. Redakce TN.cz se s bývalým manželem zesnulé zpěvačky spojila. Ten uvedl vše na pravou míru.

Dřevěný kříž a kamenné srdce u kolejí v Uhříněvsi, kde před sedmi lety zemřela pod koly vlaku Iveta Bartošová, chybí už zhruba měsíc. A důvod je prostý. Pomníček potřeboval renovaci, vdovec po zpěvačce Josef Rychtář si ho proto vzal domů.

"Na to místo mám smlouvu, o to místo se starám, sekám to tam, udržuji ho. A vybudoval jsem tam i Ivetce pomník, aby se nezapomnělo, že k tomuhle neštěstí bohužel došlo," vysvětlil Rychtář. "Na Slovensku jsem nechal udělat kříž z dubového dřeva a v tu dobu mi nedošlo, že když ho dám do betonu, tak dřevo dole uhnije. Po sedmi letech se stalo, že dřevo vzalo za své," dodal.

Související obsah

​Ze strachu, že by mohl spadnout, se na pomníku objevila nejprve provizorní výztuha. Kříž ale nakonec Rychtář úplně demontoval a i s kamenným srdcem si ho odvezl domů, aby ho mohl vyspravit, obrousit a nalakovat. "Z nerezového materiálu jsem nechal udělat podstavec, takový držák, do něho bude kříž umístěný a budu to osazovat zpátky," vysvětlil.

Jenže na konci srpna nečekaně zavolala policie. Ta reagovala na oznámení muže, který jel okolo místa a obával se, že pomník někdo ukradl. "Telefonicky zavolal na linku 158, kde oznámil zmizení pomníku. Ihned se o to začali zajímat policisté z místního oddělení Uhříněves," sdělila mluvčí strážců zákona Violeta Siřišťová. "Prověřováním jsme zjistili, že k odcizení a naplnění skutkové podstaty trestného činu nedošlo," dodala.

Překvapený Rychtář policii vše vysvětlil. Upozornit na renovace ho prý nenapadlo, protože se jedná o jeho majetek. Na druhou stranu ho potěšilo, že místním lidem není osud pomníku lhostejný. "Zvykli si na to, že tam je a mohou tam jít zapálit i svíčku," dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz