Zajímavosti

Covid sílí, odložíme přesto respirátory? Sledujte Střepiny, poprvé s novou moderátorkou

Covid sílí, odložíme přesto respirátory? Sledujte Střepiny, poprvé s novou moderátorkou
Zdroj: TV Nova

Už v neděli večer se na obrazovky televize Nova vrací oblíbený publicistický pořad Střepiny. Diváky čeká hned několik novinek. Střepiny poprvé vysíláme z nového studia a pořadem bude poprvé provázet nová moderátorka – Bára Divišová.

Bára Divišová velkou část své kariéry na Nově strávila právě v redakci Střepin. Pro pořad šest a půl roku připravovala reportáže. V neděli 12. září jej poprvé bude také moderovat.

"Střepiny jsou mojí srdeční záležitostí – na Nově pracuji 14 let a polovinu z tohoto času jsem strávila právě v redakci Střepin. Na roli průvodkyně pořadem i na diváky se těším a prozradím, že zúročíme i mé zkušenosti z diskuzního pořadu Napřímo," uvedla Bára Divišová.

Prozradila také, na co si nejdéle musela zvykat. "Mně největší problém dělalo to čtecí. Já na něj nejsem vůbec zvyklá. Jsem zvyklá mluvit spatra. Musela jsem se orientovat v kamerách a v tom, že mi tam nějaký text jede," řekla.

A na co se diváci v prvním poprázdninovém díle mohou těšit? Reportéři Střepin se podívají na to, kdy bychom v Česku mohli odložit respirátory. Zatímco Dánsko a Švédsko již protiepidemická opatření rozvolňují, v Česku se mluví o tom, že by to mohlo být, až bude naočkovaných 75 % obyvatel.

Související obsah

​​"Myslím, že jsme na začátku další vlny. Ten vzestup je setrvalý, ta čísla se zvyšují," varuje biochemik Jan Trnka.

Vakcinolog Roman Chlíbek zase varuje, že virus se stále přelévá Evropou. "Jak mu budeme klást čím dál víc překážek, tak by mohl v kombinaci s naším imunitním systémem páchat menší škody," dodal.

Střepiny se budou věnovat také dezinformacím. Blíží se totiž volby do Poslanecké sněmovny a na internetu se objevuje čím dál víc lživých zpráv, které se snaží ovlivnit jejich výsledek. Jak fungují dezinformační kampaně a kdo za nimi stojí?

​"Dezinformace je, když vám někdo lže a ví, že vám neříká pravdu za nějakým konkrétním cílem," vysvětluje Jakub Eberle, který se studiu dezinformací dlouhodobě věnuje.

Související obsah

​A ve Střepinách se také vrátíme k 20. výročí teroristických útoků na New York a Washington. Jak se od té doby změnil boj s terorismem a upravili taktiku i sami útočníci?

To se dozvíte ve Střepinách v neděli ve 22:35 na Nově!

Více o novinkách ve Střepinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona, a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Píše se na Deník.cz