Domácí

Češka šla pěšky do Istanbulu. Po více než čtvrt roce tam dorazila

Češka šla pěšky do Istanbulu. Po více než čtvrt roce tam dorazila
Zdroj: Nicolette Havlová

Na více než 2000 kilometrů dlouhou cestu se začátkem června pěšky a sama, jen v doprovodu své fenky Svili, vypravila teprve 21letá Češka Nicolette Havlová. Po více než třech měsících dívka se Svili v neděli dorazily do cíle. Tím je největší turecké město Istanbul.

Jen s batohem na zádech a fenkou Svili po boku. Právě tak cestovala 21letá Nicolette Havlová pěšky do Istanbulu, kam došla v neděli. "Je to tam, vážení!" oznámila dívka s radostí na sociálních sítích.

Než se mladé Češce ale do cíle podařilo dostat, musela projít ještě kus šesti dalších zemí. Navštívila tak Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko, Bulharsko a část Řecka. To všechno kvůli dobré věci.

Nicolette Havlová se na svou pouť totiž vydala proto, aby podpořila oblast rumunského Banátu. A to nejen finanční sbírkou, kterou zorganizovala, ale i svou přítomností. Právě v Rumunsku se nachází česká komunita, která sice patří mezi nejautentičtější na světě, ale zároveň je na pokraji vymizení.

Dívka v jedné z českých vesnic v rumunském Banátu:

"Nějakou dobu jsem prováděla turisty po Rumunsku, které je mi svou mentalitou a panenskou přírodou velmi blízké, takže s myšlenkou dojít tam po vlastních jsem si již delší dobu pohrávala," vysvětlila webu Náš REGION Nicolette svou motivaci.

Související obsah

"Bylo zajímavé a zvláštní po tak dlouhé době chůze dorazit někam, kde se mluví česky. Ale okamžitě jsem se cítila jako doma. Ti lidé jsou vřelí a působí na mě jako Češi. Připadalo mi, jako kdybych došla někam do zapadlejší české vesnice před 50 lety nebo něco takového. Lidé tam žijí jako za dob našich babiček, ráno berou krávy na pastvu, musí nakrmit slepice, postarat se o stavení. Když tam člověk je jako turista, tak se nedře s těmi věcmi okolo. Bylo to takové snové, ale žít tam, to musí být opravdu náročné," popsala Nicolette svou návštěvu Banátu webu Náš REGION.

Dívčina cesta se neobešla bez komplikací - ty byly zejména zdravotní. V Srbsku Nicolette dokonce skončila v nemocnici, kde jí diagnostikovali syndrom dráždivého tračníku. Otec ji pak dopravil do Česka. Nicolette ale svůj výlet nevzdala a po menší pauze se rozhodla do Srbska vrátit a v cestě pokračovat.

Teď má Nicolette v plánu vydat se zpátky do Česka. Využít tentokrát hodlá svůj oblíbený autostop.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz