Zahraničí

Námořníky vyděsil podivný tvor. Připomíná hned několik zvířat

Námořníky vyděsil podivný tvor. Připomíná hned několik zvířat
Zdroj: isoladelbaapp.com

Námořním důstojníkům na italském ostrově Elba se naskytla neobvyklá podívaná. Narazili totiž na podivného tvora.

Námořníci v přístavu města Portoferraio na italském ostrově Elba podle webu Mirror viděli plavat zvláštního tvora. Když ho z vody vylovili, byli hodně překvapení.

Na první pohled zvíře svou stavbou těla námořníkům připomnělo žraloka. Když ho ale uviděli zepředu, vybavilo se jim spíše prase.

Související obsah

O žádného mutanta ale nešlo. Nakonec se totiž ukázalo, že námořníci měli tu čest se světlounem ostnatým, který skutečně patří mezi druhy žraloků.

I světloun ostnatý je ale velmi vzácný a jen ojediněle ho lidé můžou vidět. Většinou totiž žije hluboko pod hladinou. Navíc je na seznamu ohrožených živočichů a rostlin, který každé dva roky vydává Mezinárodní svaz ochrany přírody.

Podívejte se, jak vzácné zvíře vypadá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Píše se na Deník.cz