Domácí

Mladiství si alkohol koupí snadno. Potvrdily to regionální kontroly

Mladiství si alkohol koupí snadno. Potvrdily to regionální kontroly
Zdroj: Getty Images

Česká obchodní inspekce (ČOI) se v Královéhradeckém a Pardubickém kraji v srpnu zaměřila na prodej alkoholu mladistvým. Ti se k němu bez problémů dostali až v polovině případů.

Celkem 51 kontrol v srpnu provedla ČOI. Figuranti ve věku 15 až 16 let měli za úkol koupit si alkohol – pivo, víno i lihoviny. Podle zjištění inspektorů se jim to podařilo až v polovině případů.

Na celkem 26 místech po mladistvých zákaznících nechtěli ověřit věk. Nepřekvapilo je ani to, že je nedoprovází nikdo dospělý.

Kontroly probíhaly vždy venku – například u výdejových okének nebo na zahrádkách restaurací, kde na sobě figuranti neměli roušky. Obsluhující personál tak zřetelně musel na mladistvé zákazníky dobře vidět.

Související obsah

ČOI provozovny vybrala namátkově. Přednostně se ale zaměřila hlavně na ty, které zejména v létě hojně navštěvují turisté. Kontrolám se tak nevyhnuli například v Jaroměři, Josefově, Hradci Králové, Jinolicích, České Třebové, Ústí nad Orlicí, Mladých Bucích a okolí, Pastvinách a okolí, Ratibořicích a okolí, Heřmanově Městci, nebo Chrudimi a Pardubicích.

Obsluha, která figurantům mladším 18 let alkohol prodala, porušila zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Za to hrozí pokuta, která může přijít až na 1 000 000 korun. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Krátká zpráva

Amazon postaví distribuční centrum v Kojetíně

Internetový prodejce Amazon rozšiřuje logistickou síť v Česku. V Kojetíně na Přerovsku postaví nové distribuční centrum. Do roku 2023 by v něm mělo vzniknout více než 2000 stálých pracovních míst. Nábor zaměstnanců podle tiskové zprávy Amazonu začne v roce 2022. Firma nabídne nástupní hrubou mzdu 182 korun na hodinu pro zaměstnance na vstupních pozicích a 225 korun pro vedoucí týmů.

Píše se na Deník.cz