Videoreportáž

Stovky mrtvých delfínů. Proti tradici se bouří lidé po celém světě

Rozzlobené reakce skupin bojující za práva zvířat zaplavily internet. Na sociálních sítích se totiž objevilo video, kde se aktivisté ohánějí mačetami a noži. Záběry ukazují do červena zbarvené moře a 1500 těl delfínů. I přesto, že zabíjení je na souostroví tradicí od 9. století a Faerské ostrovy považují maso velryb a delfínů za důležitou součást jídelníčku i kultury, svět tento brutální lov odsuzuje a tvrdě kritizuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Videoreportáž

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Krátká zpráva

Amazon postaví distribuční centrum v Kojetíně

Internetový prodejce Amazon rozšiřuje logistickou síť v Česku. V Kojetíně na Přerovsku postaví nové distribuční centrum. Do roku 2023 by v něm mělo vzniknout více než 2000 stálých pracovních míst. Nábor zaměstnanců podle tiskové zprávy Amazonu začne v roce 2022. Firma nabídne nástupní hrubou mzdu 182 korun na hodinu pro zaměstnance na vstupních pozicích a 225 korun pro vedoucí týmů.

Píše se na Deník.cz