Domácí

Zásilky ze zahraničí zdraží. Celníci budou vybírat DPH i u těch levných

Zásilky ze zahraničí zdraží. Celníci budou vybírat DPH i u těch levných
Zdroj: Profimedia

Celníci budou vybírat daň z přidané hodnoty (DPH) i u levných zásilek. Pokud DPH nevybere už zahraniční e-shop, vyměří a vyberou ji celní orgány. Platí to tedy i pro zásilky s hodnotou nižší než 22 eur, tedy zhruba 550 korun.

Zásilky ze zahraničí budou dražší. Poslanecká sněmovna totiž v úterý schválila novely zákonů o dani z přidané hodnoty (DPH) a celního zákona.

Při dovozu všech zásilek budou tedy celníci vyměřovat a vybírat DPH, pokud k jejímu vybírání nedojde už zahraničním e-shopem. Týkat se to bude i zásilek s nízkou hodnotou do 22 eur, v přepočtu kolem 550 korun.

Související obsah

"Tímto krokem dojde k zapracování pravidel z předpisů EU do českého právního řádu," uvedla mluvčí celní správy Hana Prudičová. "Od 1. října bude nezbytné podávat celní prohlášení na veškeré zásilky přicházející ze zemí mimo EU, což je přímo upraveno celními předpisy EU," doplnila.

Novelu v červenci vrátil Poslanecké sněmovně Senát, dolní komora jej však přehlasovala. K dokončení legislativního procesu ji ještě musí podepsat prezident. Platná by měla být den po zveřejnění ve Sbírce zákonů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz