Zahraničí

Syn královny Alžběty půjde k soudu. Kvůli údajnému zneužití nezletilé

Syn královny Alžběty půjde k soudu. Kvůli údajnému zneužití nezletilé
Zdroj: TV Nova

Princ Andrew musí k soudu. Syna britské královny Alžběty žaluje žena, která tvrdí, že ji v 17 letech zneužil. V pondělí se odehrálo první předsoudní slyšení. Právníkům syna královny se na něm nepodařilo případ smést ze stolu.

Princ Andrew bude muset k soudu. Syna královny Alžběty žaluje žena, která tvrdí, že ji zneužil v roce 2001. Tehdy 17letou Virginii Giuffreovou měl k sexu donutit pod pohrůžkou násilí finančník Jeffrey Epstein. Princ Andrew to však odmítá.

Člena královské rodiny žaluje Giuffreová v USA, princ ale pobývá ve Spojeném království, kde se podle deníku Daily Mirror schovával před předvoláním k soudu. Nyní ale po rozhodnutí britského nejvyššího soudu bude předvolán.

Související obsah

První předsoudní slyšení se odehrálo v pondělí přes videohovor. Právníci prince se případ snažili smést ze stolu. Giuffreová podle nich dříve uzavřela smlouvu o mlčení, kvůli které by se se synem královny Alžběty soudit nesměla. Zatím se jim ale o tomto soud přesvědčit nepodařilo. Zároveň tvrdili, že princ nebyl k soudu řádně předvolán. S novým rozhodnutím soudu by měl tento problém zmizet.

"Právníci zastupující paní Giuffreovou předložili dostatek informací pro to, abychom podle hagueské úmluvy mohli požádat o předvolání," uvedl v rozhodnutí britský nejvyšší soud. "Princ Andrew se nemůže stále schovávat za bohatstvím a zdmi paláce," řekl advokát Giuffreové David Boies.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz