Domácí

Starostka Koryčan: Je to bolestné, zesnulé hasiče jsem znala spoustu let

Starostka Koryčan: Je to bolestné, zesnulé hasiče jsem znala spoustu let
Zdroj: TV Nova

Při středečním výbuchu domu v Koryčanech na Kroměřížsku zemřeli dva dobrovolní hasiči, další se zranili a v nemocnici skončili i majitelé domu. Ve čtvrtek na místě pracují kriminalisté, kteří spolu s hasiči zjišťují příčinu výbuchu. Policisté u trosek domu zůstali až do rána, aby se k nim lidé nepřibližovali.

Koryčany se ve čtvrtek vyrovnávají s tragédií, kterou způsobila exploze rodinného domu. "Je to tragické a velmi bolestné pro nás pro všechny tady ve městě. Hasiče jsem znala osobně. U sboru byli roky, nedokážu říct, kolik let to přesně bylo. Od doby, co vnímám hasiče, tak tam tito kluci vždycky byli. Dlouholetí členové. Jeden z nich pracoval v technických službách pod městem, druhý byl živnostník," řekla redakci TN.cz starostka Koryčan Hana Jamborová.

Ráno si ještě starostka Koryčan ani hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) nebyli jistí, jak přesně bude vypadat finanční pomoc pozůstalým. Odpoledne už byla situace jasnější. "Sbírku bude vyhlašovat město Koryčany s Charitou Kroměříž," napsal hejtman redakci po 13. hodině s tím, že po zveřejnění čísla účtu ho kraj bude sdílet. Další postup bude probírat krajská rada v pondělí na zasedání.

Související obsah

U trosek domu se ve čtvrtek podle starostky zajišťují technické věci. "Odváží se suť, jsou tam síťaři, vodaři a plynaři. Zajišťujeme pomoc pro pozůstalé," popsala aktuální situaci starostka Jamborová. Vedle toho pokračují v práci i hasiči a policisté. "V noci jsme objekt zabezpečili a hlídali do rána, aby se na místo nedostaly nepovolené osoby," řekla redakci TN.cz mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříková.

O situaci na Kroměřížsku jsme vás informovali i v Televizních novinách:

Naproti troskám domu ráno obyvatelé spontánně založili pietní místo. "Přicházeli sem a zapalovali svíčky. Je jich tu asi 15 a jedna květina," informoval z místa reportér TV Nova Petr Zapletal.

K tragédii se ve čtvrtek na facebooku vyjádřil sbor dobrovolných hasičů z Koryčan. "My i rodina pozůstalých prožíváme velmi těžké chvíle. Navždy odešli naši kamarádi, bratři, synové, strýčkové, otec od rodiny. Stalo se tomu tak bez varování a jediného slova sbohem. Vážíme si vaší podpory a děkujeme za projevenou soustrast," napsali hasiči na sociální síti.

V tuto chvíli jsou na místě exploze kriminalisté, kteří společně s vyšetřovatelem hasičů zjišťují přesnou příčinu výbuchu.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz