Naše Česko

"Sekáč" mezi obchody. Obrazně i doslova, zájem je o něj velký

"Sekáč" mezi obchody. Obrazně i doslova, zájem je o něj velký
Zdroj: Moment Ostrava

Vůbec první second hand v obchodním centru v České republice oficiálně otevřel teprve v pondělí v ostravském Avion Shopping Parku. Návštěvnost si ale už teď jeho provozovatelé nemůžou vynachválit. Zájem o specifický "sekáč" je prý mezi lidmi velký.

Slavnostního otevření se v pondělí v Ostravě dočkal second hand, který zaštiťuje nezisková organizace Moment. Nový "sekáč" je vůbec prvním svého druhu – nachází se totiž v obchodním centru.

"Už jen ta možnost je pro nás velikým úspěchem," nechala se slyšet ředitelka neziskové organizace Moment Markéta Soukupová. Jak se ale zdá, provozovatelé second handu mají k radosti důvodů víc.

Související obsah

"V obchodním centru je to velmi nevyzpytatelné a pořád se to učíme za pochodu. Hodně záleží na počasí – když je hezky, tak lidí přijde samozřejmě méně. Obecně ale můžu říct, že zájem roste. Potvrzují to i čísla – vydělali jsme už nějakých 300 tisíc korun," popsala Soukupová.

To je pro second hand dobrá zpráva hlavně proto, že vznikl za charitativním účelem. "Naším smyslem je tvořit svobodné finance, které mohou reálně pomáhat. Všechny podporované projekty dobře známe a jsme s nimi stále v kontaktu. Skvělé je, že nyní nám může oblečení darovat skutečně kdokoliv," objasnila Soukupová. Zájemci z celé České republiky ho totiž budou moct zasílat zdarma.

Podle Soukupové je o second hand velký zájem i proto, že v lidech vyvolává jiný dojem. "Prostor jsme dostali k zapůjčení zdarma, vybavení patřilo prodejně, která v něm byla před námi. Jednoznačně ale funguje to, že je prostor postavený pro zákazníka, který určitou prezentaci zboží očekává. A právě toto jiné světlo, ve kterém se second hand ocitá, určitě pomáhá," dodala ředitelka Momentu.

Podívejte se, jak to v second handu vypadá:

tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz