Domácí

Údajný žhář z Bohumína z vězení zřejmě neodejde. Souhlasil s doživotím

Muž, který je obviněný ze způsobení požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zemřelo 11 lidí, zřejmě ve vězení stráví zbytek života. Souhlasil totiž s nabídkou od státního zástupce. Přiznal se ke všem skutkům.

Tragédie, která v Česku nemá obdoby, se stala loni 8. srpna v Bohumíně. Obviněný 54letý Zdeněk K. se měl už v minulosti policistům přiznat, že úmyslně zapálil byt plný lidí. Prý tak chtěl vyřešit rodinné spory. V bytě, kde žil jeho syn, rodina zrovna pořádala narozeninovou oslavu.

Podle policie muž polil hořlavinou a zapálil vchodové dveře do bytu. Lidé uvnitř měli mizivou šanci na přežití. Zachránit se podařilo jen čtyřem lidem, kteří přes balkon přelezli k sousedům. Pět lidí skočilo z okna v 11. patře, šest lidí zemřelo přímo v bytě. Mezi oběťmi byly rovněž tři děti a těhotná žena.

​Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, v pátek při jednání v budově krajského soudu sdělil novinářům, že se obviněný přiznal ke všem skutkům a přijal nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení. To musí ještě schválit soud.

Související obsah

Oproti klasickému soudnímu řízení je proces dohody rychlejší a u soudu se nic nedokazuje. Soud rozhoduje jen o tom, zda je uzavřená dohoda v souladu se zákonem. Obviněný by se tak vyhnul veřejnému projednávání detailů tragického případu.

Podívejte se na pohřeb obětí, mezi nimiž byla i těhotná dívka a její nenarozená dcera:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz