Krimi

Chránila tržbu a spadla na mrazák. Ženě měl peníze z ruky vyrvat odsouzený vrah

Muž před lety odsouzený za vraždu má podle policie stát i za přepadením ženy v prodejně potravin v Plzni na Slovanech. Žena naštěstí vyvázla bez zranění, přišla ale o čtyři tisíce korun. Policie nebezpečného útočníka po několikahodinovém pátrání našla a z činu obvinila. Z valdického vězení se dostal před dvěma lety.

Obchodnice přišla do jedné z plzeňských prodejen potravin pro tržbu za pečivo. Po chvíli se za jejími zády objevil muž a z bankovek na pultu nedokázal spustit oči. Zřejmě situaci vyhodnotil jako možnost snadného a rychlého výdělku, a tak po krátkém přetahování tržba místo v kabelce skončila u něj.

"U pokladny si všiml, že pokladní předává jiné ženě peníze, které se jí následně snažil silou vytrhnout. Při tom 64letá seniorka ztratila rovnováhu a upadla na mrazák. Pachatel tohoto momentu využil a bankovky v hodnotě čtyři tisíce korun ženě vytrhl z ruky," sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Související obsah

​"Bylo to rychlé, tak minutu," popsala pro TV Nova prodavačka. "Potom začal utíkat a utekl ven," dodala. Šokovaná obchodnice zalarmovala policii, ta po zloději začala pátrat. Dopadnout se jí ho podařilo po několika hodinách na plzeňském vlakovém nádraží.

"Policejní komisař plzeňského městského ředitelství včerejšího dne zahájil trestní stíhání a sedmatřicetiletého muže obvinil ze zvlášť závažného trestného činu loupeže. Obviněný muž se nyní nachází ve vazbě, o které dnešního dne rozhodl soud," dodala v sobotu Jiroušková.

Obviněný z loupeže plzeňské policii není neznámý. V roce 2008 ubodal na místní ubytovně padesátiletého muže. Za vraždu ho tehdy soud poslal do věznice na jedenáct let. 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz