Kultura

Deníček moderního fotra ovládl festival komedie, bodoval u poroty i diváků

V Novém Městě nad Metují skončil 43. ročník Festivalu české filmové komedie. A hlavní cenu si odnesl film Deníček moderního fotra, jehož je TV Nova hlavním partnerem. Úspěch měl jak u poroty, tak i u diváků.

Během týdne navštívilo festival v Novém městě nad Metují přes dva a půl tisíce diváků. V době pandemie je to podle šéfa festivalu úspěch. "Ten svět je takový podivný, takže my jsme rádi a naopak hlásíme největší účast diváků za posledních pět let," sdělil ředitel festivalu Zdeněk Krákora.

Speciální cenu za nezapomenutelné role v českých komediích převzal na závěr festivalu Petr Nárožný. "Já se opravdu nepokládám za žádnou filmovou star, ale když byla příležitost udělat nějakou srandu ve filmu a bylo to tam na místě, tak jsem se o to vždycky poctivě snažil," řekl herec.

O hlavní cenu se letos ucházelo dvanáct nových komedií. Nakonec uspěl snímek Deníček moderního fotra. "U té komedie je velká výhoda, že hned během projekce víte, jestli to funguje nebo ne, že se lidé smějí a nám to naštěstí po téhle stránce funguje," pronesl režisér filmu Jan Haluza.

Související obsah

​V odborné porotě zasedla mimo jiné i herečka Zuska Velichová, kterou znáte jako sestřičku Moniku z Ordinace v Růžové zahradě. "Komedie je potřebná. Zejména v dnešní době, kdy člověk potřebuje pozvednout náladu a zasmát se," sdělila.

Film Deníček moderního fotra bodoval také u diváků a jen o kousek mu uteklo první místo mezi filmy, při kterých se diváci smějí nejvíc. A jak se takový smích ve filmu měří? V kině sedí takzvaní smíchoměřiči se stopkami, kteří zaznamenávají čas, po který se diváci při filmu smějí. Ten se pak porovná s délkou filmu a spočítá se, kolik procent filmu se diváci smáli. 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz