Zahraničí

Snoubenci se vydali na vandr po USA, dívku našli mrtvou, mladík zmizel

Není to příběh se šťastným koncem. Krásnou dvaadvacetiletou Gabby našli pátrači v neděli mrtvou v národním parku na západě Spojených států. Odjela tam na dlouhý vandr v přestavěné dodávce se stejně starým snoubencem Brianem. Ten zmizel.

Měla to být vysněná cesta milenců, jejichž láska vzplanula už v dětství. Obytné auto, divoká příroda, kempování mimo civilizaci. Na západ USA vyrazili koncem července z New Yorku a vandrovat chtěli do konce října. O svém putování psali na sociálních sítích, kde zveřejňovali i videa. Na záběrech se smějí, líbají, běhají po pláži.

Avšak 1. září se Brian Laundrie vrátil ke svým rodičům na Floridu i s obytným vozem, ale sám. Rodiče Gabby Petitové bydlící v New Yorku o tom neměli tušení. Když od dcery nedostali dlouho žádnou zprávu, nahlásili to na policii a ta 11. září vyhlásila pátrání.

Zdroj: Instagram

Strážci zákona se samozřejmě kontaktovali s Brianem, ten s nimi však odmítl mluvit. Tři dny na to si sbalil bágl a doma jen řekl, že jde do nedaleké přírodní rezervace.

Rozběhly se dvě velké pátrací akce. V národním parku Grand Teton ve Wyomingu na západě USA hledali Gabby, neboť právě odtud se koncem srpna naposledy ozvala. Na opačné straně země pak v rozlehlé divoké přírodní rezervaci Carlton na Floridě začalo pátrání po Brianovi.

Příběhem začala žít americká veřejnost, věnovala se mu největší americká média. Před domem Brianových rodičů se dokonce konala demonstrace a lidé skandovali: „Kde je Gabby?“

Související obsah

​Odpověď přišla v neděli, kdy bylo v Grand Teton objeveno ženské tělo. Vyšetřovatelé informovali rodiče Gabby s tím, že totožnost není oficiálně potvrzena, ale vše nasvědčuje tomu, že je to ona. Příčinu smrti by měla odhalit úterní pitva.

Hledání Briana pokračuje. Policie zdůrazňuje, že je „zájmovou osobou“, nikoliv obviněným.

Při pátrání vyšlo najevo, že se dvojice dostala v půlce srpna do hledáčku policie v Utahu kvůli domácímu násilí. Rozrušená Gabby si stěžovala na časté hádky a svůj psychický stav. Policisté Briana neobvinili, ale poslali ho na noc do motelu, zatímco Gabby zůstala spát v dodávce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz