Domácí

Pondělní ráno provázely vážné nehody. Osm zraněných, pro dva letěly vrtulníky

Pondělní ráno provázely vážné nehody. Osm zraněných, pro dva letěly vrtulníky
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Noční nehoda dvou aut u Říčan uzavřela na několik hodin dálnici D1 ve směru na Brno. Po srážce skončili oba řidiči v bezvědomí s těžkými zraněními. Vážná nehoda se v pondělí ráno odehrála i na Svitavsku, kde se srazily dvě dodávky a nákladní auto. Vyžádala si šest zraněných. V obou případech byl na místo vyslán záchranářský vrtulník.

Vážná nehoda dvou osobních automobilů se stala v pondělí okolo půl druhé ráno na 12,5. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. "Ve vozidlech zůstaly zaklíněny dvě osoby, jedna byla vyproštěna před naším příjezdem, druhou jsme museli spolu se záchranáři z vozu vyprostit," informovali středočeští hasiči. 

Oba řidiči byli po nárazu v bezvědomí a utrpěli mnohočetná poranění, sdělila redakci TN.cz mluvčí záchranářů Středočeského kraje Petra Homolová. "Jeden řidič byl zaklíněný, takže jsme ho ošetřili až po vyproštění. Musel být resuscitován, posléze byl letecky přepraven do Ústřední vojenské nemocnice v Praze," upřesnila.

Související obsah

​Druhému řidiči záchranáři také museli zajistit dýchací cesty. Poté jej sanitkou převezli do pražské vinohradské nemocnice. Policejní mluvčí Michaela Richterová doplnila, že jeden z řidičů byl ročník 1981, druhý 1975.

​"Po dobu šetření a záchranářských prací byla dálnice ve směru na Brno uzavřena až do 6. hodiny ranní. Příčinu nehody policie vyšetřuje," dodala Richterová.

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Na Svitavsku se srazily dodávky a nákladní auto

Vážná nehoda se v pondělí ráno stala také na Svitavsku. Na silnici I/35 u Gruny se srazily dvě dodávky a nákladní auto. Nehoda silnici zneprůjezdnila.

"Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče. Povolán byl i vrtulník letecké záchranné služby. Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému," informovali pardubičtí hasiči.

Zranilo se šest lidí. "Jeden pacient byl se středně těžkými a těžkými poraněními transportován letecky do brněnské nemocnice," prozradil mluvčí záchranářů Pardubického kraje Aleš Malý.

"Další byl se středně těžkými zraněními převezen do olomoucké nemocnice. Další čtyři utrpěli lehká zranění a po ošetření na místě byli převezeni do svitavské nemocnice," doplnil.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz