Zajímavosti

V noci byl magický úplněk v Rybách. Neřešte nespavost alkoholem

V noci byl magický úplněk v Rybách. Neřešte nespavost alkoholem
Zdroj: Getty Images

Úterní úplněk, který přišel v noci na úterý v 1:54, vám může zapříčinit větší nespavost než obvykle. Neřešte ji ale alkoholem, mohlo by se vám to vymstít. Ve zdravotní oblasti jsou nejvíce zatížená chodidla, dolní končetiny, ale i lymfatický systém a klouby. Tento úplněk bude hodně emotivní, buďte mírní a snažte se vyhnout konfliktům.

Poslední letní den přišel zářijový úplněk ve znamení Ryb, a to 21. 9. v 1:54. Ve středu 22. září nastává podzimní rovnodennost, a začíná tak astronomický podzim. Slunce se posune ze znamení Panny do znamení Vah. Půjde o čas zpomalení, vnitřního přemýšlení, studia či četby.

Jde o silný a magický úplněk. Podle astroložky Hany Černé byste se měli více věnovat blízkým. Zářijový úplněk bývá označován jako Měsíc sklizně nebo Měsíc ječmene. Nejsilněji bude působit na lidi narozené ve znamení Ryb či Panny. 

Úplněk v Rybách zvýší vaši intuici, bude působit na naše emoce, lásku, city. U senzitivnějších lidí se může projevit větší citlivost, až přecitlivělost. "Dejte si pozor na konflikty, není jich třeba," varuje astroložka. Podle ní půjde o období vhodné pro navazování nových vztahů, a to nejen přátelských, milostných, ale i profesních.

Související obsah

Zářijový úplněk je ale pod vlivem spojení planety Merkur s Jupiterem. To přinese optimismus, štěstí, otevřenou mysl a bohatství. Jde však o karmický den podle numerologie, takže nezneužívejte štěstí. V nepříznivém by se vám to vrátilo.

​Pokud budete kvůli vlivu úplňku trpět nespavostí, neřešte to alkoholem. To by problém nevyřešilo, ba naopak. "V tento den je větší sklon k alkoholu, bude silněji působit. Také proto bývá v těchto dnech více dopravních nehod," varuje astroložka. Víc na vás dnes může působit i káva, takže si ji raději dejte delší dobu před spánkem.

​​Tématem Ryb jsou sny, iluze, intuice či city, tématem protichůdné Panny je pečlivost, přesnost, pořádek a v popředí je racionalita. Půjde tedy o dobu přemýšlení, zda dát přednost rozumu, nebo intuici.

Obecně úplněk značí konec starých záležitostí, věcí, které nefungují, hrotí problémové situace. "Budete víc přemýšlet, co se vám povedlo, co musíte zlepšit a kam se dál posunout," nastínila Černá.

Související obsah

​Je vhodný čas pro romantické procházky, pro čas s blízkými, pro péči o své tělo. Ve zdravotní oblasti jsou nejvíce zatížená chodidla, dolní končetiny, ale i lymfatický systém, klouby. Je třeba je šetřit a dopřát jim péči, kterou tělo lépe přijme. "Blahodárně budou na chodidla působit lázně s přidáním mořské soli nebo bylinek," radí astroložka.

Doba úplňku je vhodná pro držení půstu a detoxikaci, vyplaví se z těla škodlivé látky. Pokud nechcete nebo nemůžete třeba ze zdravotních důvodů držet půst, udělejte si v úterý zeleninový nebo ovocný den. A hlavně dodržujte pitný režim.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz