Zajímavosti

Žena v Polsku se probudila uprostřed operace. Vysoudila milionové odškodné

Žena v Polsku se probudila uprostřed operace. Vysoudila milionové odškodné
Zdroj: profimedia.cz

Polská pacientka, která se z narkózy probudila uprostřed operace, po sedmi letech vysoudila jako odškodné v přepočtu více než milion korun. Zákrok pokračoval další půl hodiny, kterou žena trpěla v bolestech.

Odškodné ve výši 200 tisíc zlotých (zhruba 1,1 milionu korun) vysoudila žena z Polska, která byla 30 minut operována bez narkózy. O verdiktu soudu v polském Bydhošti informovala televize TVN 24.

Odborníci tvrdí, že se předčasná probuzení z narkózy stávala i dříve. V Polsku šlo ale o první soudní proces, který pacientka vyhrála.

Související obsah

Pacientku po neplánovaném probuzení zaplavila bolest a naprostá bezmoc. Léky na potlačení vědomí přestaly fungovat, nadále však účinkovaly látky, které otupovaly její svaly. Z toho důvodu nemohla žena křičet o pomoc. Čekalo jí dalších třicet minut bolestivé operace, to už ale bez narkózy či znecitlivění.

Odborníci porovnávají stres, který pacientka zažila, se stresem, jenž zažívá například oběť znásilnění. 

"Cítila jsem se, jako bych byla zavřená v rakvi," vylíčila traumatizující zážitek pacientka Beata Szulcová z města Świecie, které se nachází na severu Polska. "Nejprve mě napadlo, zda vůbec žiji," dodala.

Paní Beata v boji s bolestí na operačním sále poslouchala každé slovo a pamatovala si mimo jiné rozhovor sester o zápisech do deníků jejich dětí. Verdikt ještě není pravomocný, ale obhajobě se jen stěží podaří zpochybnit posudky znalců, podle nichž pacientka dostala narkózu v nesprávném množství.

Související obsah

Anestezioložka před soudem připustila, že si všimla mírného hýbnutí pacientčiny ruky, rozhodla se to však ignorovat. Nynější ředitel kliniky se odmítl vyjádřit, zda anestezioložka v nemocnici stále pracuje a zda za své selhání nesla nějaké důsledky.

Paní Beata doufá, že její příklad budou následovat i další pacienti se stejnou zkušeností.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Píše se na Deník.cz